Leśnicy zapraszają na sobotnie „Dary Lasu”

• Tv
Miasto z Wizją / 28.09.2017 / Komentarze
Tego dnia na wszystkich gości czekać będzie mnóstwo atrakcji

W czwartek (28.09) w siedzibie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych odbył się krótki briefing prasowy poświęcony zbliżającej się dużej imprezie, na którą leśnicy zapraszają wszystkich mieszkańców już w najbliższą sobotę, 30 września. Tegoroczne „Dary Lasu” odbędą się na terenie placu koncertowego na os. Zachód. Tego dnia na wszystkich gości czekać będzie mnóstwo atrakcji.

„Dary Lasu” przywitają swoich gości różnego rodzaju wydarzeniami artystycznymi, pokazami i występami. Będą też stoiska wystawców, stoiska restauracji, na których serwowane są potrawy związane z darami lasu (dziczyzna), pokaz ciężkiego sprzętu służącego do pracy w lesie, pokazy pracy drwali, psów myśliwskich, ptaków drapieżnych, sokolnika i quiz wiedzy leśnej z nagrodami.

Spotkanie to będzie miało przede wszystkim charakter edukacyjny i przybliży zarówno tym najmłodszym, jak i nieco starszym mieszkańcom zagadnienia związane z nieocenionym dobrem, jakim są właśnie otaczające nas tereny leśne. Nie zabraknie także przedsięwzięć podkreślających istotę znaczenia lasu w polskiej historii, szczególnie w czasie II wojny światowej. Organizatorzy zaplanowali również pokazy jazdy ułanów. Ci, którzy zdecydują się odwiedzić leśników spotkają się m.in. z wystawcami branży leśnej i myśliwskiej, a także będą mieli okazję skosztowania potraw przygotowanych z darów lasu.

W czasie imprezy będą również występy artystyczne, m.in. Zespołu Trębaczy Leśnych „Bór”, lidera zespołu „Żubrosie” Wacława Masłyka oraz pochodzącej ze Szczecinka Eli Zitans, finalistki popularnego programu „Must Be The Music”.

Tekst, montaż: Marzena Góra
Foto: Sławomir Włodarczyk