Letni sezon nad Trzesieckiem

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 11.06.2021 / Komentarze
Zapraszają kąpieliska: Plaża Miejska, Mysia Wyspa i Plaża Wojskowa

Choć już od kilku dni korzystając z letniej aury wielu mieszkańców Szczecinka postanowiło poplażować i zamoczyć się w Trzesiecku, oficjalnie sezon kąpielowy rozpocznie się jutro - w piątek, 11 czerwca.

- Woda na naszych kąpieliskach została zbadana przez Sanepid. Epidemiolodzy nie wnieśli żadnych uwag. Oznacza to, że w weekend startujemy z sezonem letnim 2021 - mówi "Miastu z Wizją" Dariusz Mazur, zastępca dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji, zarządcy plaż nad jeziorem Trzesiecko.

Trzy nasze kąpieliska: plaża Miejska, Wojskowa i Mysia Wyspa będą czynne codziennie (w dniach 11.06-25.06) w godz. od 12 do 18. Z kolei w dniach od 26 czerwca do 31 sierpnia w godz. od 10 do 18 (Mysia Wyspa i Wojskowa) oraz Plaża Miejska w godz. od 10 do 20.   

- Kąpać się będziemy pod czujnym okiem doskonale wyszkolonych ratowników - zapewnia D. Mazur. - Oczywiście, wstęp na nasze plaże jest bezpłatny.

Sezon kąpielowy na Trzesiecku zakończy się w poniedziałek 31 sierpnia.

Jak zapewnił nasz rozmówca tego lata nad Trzesieckiem atrakcji będziemy mieli moc.

- Na plaży Miejskiej działa już wypożyczalnia sprzętu wodnego - kajaków, rowerów wodnych i łodzi. Mamy też punkt Szczecineckiej Wypożyczalni Rowerów Miejskich - mówi D. Mazur.

- Oczywiście zapraszamy na jedną z wielkich atrakcji Szczecinka, czyli wyciąg narciarski. W sezonie jest on do dyspozycji mieszkańców w godz. od 12 do 19.45 (od poniedziałku do piątku) oraz w soboty i niedziele od godz. 11 do 19.45.

Tekst i foto: Sławomir Włodarczyk