Łowcy sensacji na tropie… CBA

• Tv
Miasto z Wizją / 30.01.2018 / Komentarze
Nieświadoma dezinformacja czy celowa manipulacja?

W niedzielę (20 stycznia) na stronach www dwóch szczecineckich portali informacyjnych pojawił się „news”, jakoby w Szczecinku urzędowali agenci CBA, którzy cyt. "weszli do jednej z dużych firm budowlanych i dokonali w nich przeszukania". Zdaniem autorów, miało mieć to związek z tzw. aferą melioracyjną. Podejrzany w niej jest m.in. polityk Platformy Obywatelskiej, poseł na Sejm RP Stanisław Gawłowski.

"News" okazał się totalną bzdurą. Poinformował o tym na dzisiejszej konferencji w ratuszu mecenas Mirosław Wacławski.

- Nie CBA tylko ABW, nie kilka dni temu a kilkadziesiąt dni temu, a dokładnie na początku grudnia ubiegłego roku - mówił m.in. mecenas M. Wacławski.

- Ma to istotne znaczenie, bo wiadomo, że CBA to jest korupcja. Jest to również dowód na to, że w jakiś sposób Szczecinek stara się powiązać z działaniami korupcyjnymi i w takim przypadku sprawa pana burmistrza Raka nie jest wcale odosobniona. (…) Wysłaliśmy sprostowanie do tych publikatorów, ono do dziś się nie ukazało.

"News" zniknął już z jednej z wspomnianych przez mecenasa stron internetowych. Na drugiej jest jeszcze dostępny.

Pełna wypowiedź mecenasa Mirosława Wacławskiego na ten temat w materiale video:

Tekst: ZR

Foto: wPolityce