Małgorzata Glinka zaprosiła siatkarzy do współpracy

• Tv
Miasto z Wizją / 13.11.2017 / Komentarze
Fundacja „Glinka Academy” wesprze młodych szczecineckich sportowców

W poniedziałek, 13 listopada w szczecineckim ratuszu gościła Małgorzata Glinka, była reprezentantka Polski w siatkówce i zarazem prezes Fundacji „Glinka Academy”. Powodem jej wizyty było nawiązanie współpracy z Miejskim Klubek Sportowym „Gryf”, który znalazł się wśród 25 klubów zakwalifikowanych do ogólnopolskiego programu wspierania rozwoju i rozwijaniu talentów dzieci i młodzieży. Tego dnia oficjalnie została podpisana umowa pomiędzy miastem Szczecinek, Fundacją „Glinka Academy” oraz klubem „Gryf Szczecinek” dotyczącej wsparcia dla klubu m.in. w zakresie wyposażenia sportowego i organizacji treningów. W spotkaniu uczestniczyli m.in.: prezes Fundacji Małgorzata Glinka, wiceburmistrz Daniel Rak, prezes MKS „Gryf” Piotr Szadkowski oraz dyrektor OSiR-u Maciej Makselon.

- Projekt „Glinka Academy” jest bardzo rozbudowany i ma przede wszystkim za zadanie pomaganie dzieciom w wieku 7-13 lat. Naszym celem jest utworzenie jednolitego systemu szkolenia dla dzieci. Oczywiście nie zapominamy także o trenerach i instruktorach, którzy tak samo będą się szkolić, aby te treningi były bardziej urozmaicone – przyznała Małgorzata Glinka. - plany są bardzo duże i chcielibyśmy, żeby miasto się w to zaangażowało, ponieważ jest to program, w którym muszą uczestniczyć wszyscy, żeby osiągnąć pozytywny cel.

- Chciałbym bardzo podziękować, że akurat wśród 25 miast znalazł się również Szczecinek – powiedział wiceburmistrz Daniel Rak. – My jako miasto postawiliśmy na sport i rozwój dzieci i młodzieży. Przeznaczamy stosunkowo duże pieniądze na sport dzieci i młodzieży, ale nigdy tych środków za dużo. A jeżeli ma się takich profesjonalnych partnerów, jak pani Małgorzata Glinka, to wydaje się, ze to jest właściwy kierunek i ta siatkówka w Szczecinku będzie rozwijała się prawidłowo i więcej dzieci będzie uczęszczała do Klubu „Gryf”.

Dodajmy, że oprócz wsparcia podczas treningów „Glinka Academy” planuje także szerszą, wielotorową współpracę zarówno z klubem, jak i z miastem. W jej ramach organizowane będą m.in. różnego rodzaju warsztaty i szkolenia, a także sportowe wydarzenia, do udziału w których zaproszeni zostaną wszyscy mieszkańcy.

Tekst, zdjęcia, montaż: Marzena Góra