Maraton wokół Trzesiecka - odliczanie

  • Tv
  • Aktualności
Miasto z Wizją / 11.06.2017 / Komentarze
Organizatorzy przyjmują zapisy do biegów na dystansie 15 km i w maratonie

To z pewnością będzie jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych AD 2017 w Szczecinku. Mowa o III Szczecineckim Weekendzie Biegowym. Impreza odbędzie się weekend 5-6 sierpnia.

Podobnie jak w rok temu, oprócz klasycznego maratonu o długości 42,195 km rozegrane zostaną też biegi na dystansach 5 i 15 km. Tradycyjnie trasa maratonu zostanie wytyczona szlakiem ścieżki rowerowej wokół jeziora Trzesiecko. Z kolei start i meta biegu będą zlokalizowane na stadionie miejskim. Maratończycy, by pokonać pełny dystans, będą musieli okrążyć jezioro trzy razy.  

Organizatorzy przyjmują już zapisy do biegów na dystansie 15 km i w maratonie. Formularz potwierdzający uczestnictwo w tej super imprezie można wypełnić na stronie internetowej:

http://inetsport.pl/node/add/iii-szczecinecki-weekend-bieg15k

Szczecinecki Weekend Biegowy to nie tylko duże wyzwanie dla maratończyków. Wcześniej sporo pracy będą też miały służby Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. Ścieżkę rowerową biegnącą wokół naszego jeziora trzeba będzie uporządkować, szczególnie na odcinku od Marientronu do końca Parku Miejskiego.  

Obecnie trwa ustalanie szczegółów organizacyjnych imprezy.

Relacja, wyniki i galeria z II Szczecineckiego Weekendu Biegowego 2016 tutaj:

http://miastozwizja.pl/final-ii-szczecineckiego-weekendu-biegowego-wyniki

Tekst/video/foto: Sławomir Włodarczyk

Montaż: Marzena Góra