Mariusz Getka wygrał Grand Prix Polski w Wędkarstwie Morskim!

Miasto z Wizją / 17.11.2016 / Komentarze
Okazały puchar i złoty medal przyjadą do Szczecinka

Cykl zawodów Grand Prix Polski w Wędkarstwie Morskim to jedna z najbardziej prestiżowych imprez wędkarskich w naszym kraju. Miło nam donieść, że zwycięzcą tegorocznej edycji został Mariusz Getka, na co dzień prezes Szczecineckiej Lokalnej Organizacji Turystycznej i pełnomocnik Burmistrza Szczecinka ds. Wędkarstwa.

- Ostatnie, czwarte zawody tego cyklu nie odbyły się - mówi "Miastu z Wizją" M. Getka. - Tym samym klasyfikacja pozostałą bez zmian i puchar trafi do Szczecinka. Jestem z tego faktu bardzo zadowolony, bo to wysoce prestiżowa impreza składająca się z kilku zawodów. W każdych trzeba być blisko czołówki. No i co najważniejsze, znów w światku wędkarskim w całej Polsce głośno o Szczecinku.

Jak powiedział nam prezes SzLOT, wygrał również dwuletnią klasyfikację GP Polski 2015-2016.

- Na tej podstawie Polski Związek Wędkarski typuje się kadrę narodową. Mam nadzieję się w niej znaleźć.

Dla obecnego prezesa SzLOT rok 2016 to pasmo osobistych sukcesów. Na początku roku doprowadził do przejęcia rzeki Parsęty przez Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty. Później objął stanowisko pełnomocnika burmistrza ds. wędkarstwa. Wiosną zwyciężył (drużynowo) w Mistrzostwach Polski w Wędkarstwie Morskim (indywidualnie zajął trzecie miejsce), a niedawno został prezesem Szczecineckiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.

- Jedno mnie martwi, czy w przyszłym roku będę miał, choć odrobinę czasu na uprawianie swojego ukochanego hobby. Bardzo w to wątpię, ale postaram się pogodzić przyjemności z obowiązkami służbowymi i życiem rodzinnym - zapewnia nasz rozmówca.

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Foto: archiwum wędkarza