Materiafest wraca pod wieżę Bismarcka

• Tv
Miasto z Wizją / 08.04.2018 / Komentarze
Tegoroczny festiwal odbędzie się 1 września

Kiedy siedem lat temu Michał i Tadeusz Piesiakowie, Adrian Dubiński i Jakub Marciniak organizowali w naszym mieście po raz pierwszy swój festiwal, nawet nie podejrzewali, że przez zaledwie kilka edycji impreza ta rozrośnie się do tak dużych rozmiarów i będzie o niej głośno w całym kraju. Nikt wówczas nie spodziewał się, że na corocznych koncertach organizowanych u stóp wieży Bismarcka, zaczną pojawiać się – oczywiście oprócz szczecineckiej Materii – również inne znaczące rodzime i zagraniczne zespoły.

Teraz Materiafest jest jedną z największych tego typu imprez w Polsce, a fani każdego roku zjeżdżają nad Trzesiecko dosłownie ze wszystkich stron. Śmiało można również stwierdzić, że ubiegłoroczna edycja festiwalu była rekordowa, jeżeli chodzi o frekwencję – pod sceną  bawił się prawdziwy tłum fanów mocnych brzmień.

Miniony rok był jeżeli chodzi o Materiafest był wyjątkowy również pod innym względem. Wówczas impreza, która dotychczas odbywała się na scenie rozstawionej na brzegu jeziora u stóp wieży Bismarcka, przeniosła się na plac koncertowy na os. Zachód. Decyzja ta podyktowana była występem gwiazdy wieczoru – zespołu Behemoth. Dodajmy, że był to jeden z dwóch koncertów, jakie grupa dała w 2017 roku w naszym kraju.

Pomimo tego, że do Szczecinka zjechały gwiazdy dużego formatu dając wielogodzinne występy, fani ciężkiego brzmienia nie ukrywali z sentymentem, że wcześniejsza lokalizacja imprezy miała swój wyjątkowy klimat. Teraz wszyscy, którzy „tęsknili” za koncertem organizowanym przy wieży, powinni mieć powody do zadowolenia. Tegoroczny festiwal Materiafest wraca pod wieżę Bismarcka. Będziemy się tu bawić 1 września. Obecnie trwają rozmowy z artystami. O tym, jakie zespoły pojawią się podczas imprezy, członkowie Materii poinformują swoich fanów już wkrótce.

Tekst, foto: Marzena Góra
Wideo: Paweł Adamowski