Miasto kupi były Klub Garnizonowy wraz z ogrodem

Miasto z Wizją / 08.10.2017 / Komentarze
Finansowe rozliczenia ratusza z powiatem - z przeszłości

Na najbliższej sesji (poniedziałek 16 października) Rada Miasta podejmie decyzję w sprawie nabycia przez miasto nieruchomości stanowiącej własność Powiatu Szczecineckiego. Chodzi o budynek byłego Klubu Garnizonowego przy ul. Kilińskiego wraz z przyległym ogrodem. Obecnie obiektem zarządza Samorządowa Agencja Promocji i Kultury.

W uzasadnieniu uchwały czytamy m.in., że wartość działki oznaczonej symbolem 54/1 wynosi 1 790 000 zł. Zlokalizowane są na niej dwa budynki - budynek główny o pow. użytkowej 419 m2 oraz budynek garażowo - gospodarczy o pow. 47 m2.

Nabycie działki nastąpi w ramach wzajemnego rozliczenia pomiędzy miastem i powiatem inwestycji pn. „Poprawa układu komunikacyjnego Miasta Szczecinek – przebudowa ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego, Lipowej (w części) i Jana Pawła II w Szczecinku". Inwestycja ta wiązała się z koniecznością wyburzenia budynku stanowiącego własność miasta zlokalizowanego przy ul. Wyszyńskiego 60.

Różnica pomiędzy kosztami poniesionymi przez miasto na wykwaterowanie i zapewnienie sześciu lokali zamiennych dla lokatorów budynku przy ul. Wyszyńskiego 60 a kosztami wykonania na działkach miasta przez powiat prac związanych z przebudową ul. Wyszyńskiego, Lipowej i Jana Pawła II wynosi 538 650 zł.

Cena nabycia działki położonej przy ul. Kilińskiego w kwocie 1 790 000 zł zostanie pomniejszona o kwotę 538 650 zł. Zatem do zapłaty na rzecz powiatu pozostanie kwota 1 251 350 zł.