Miasto ogłosiło przetarg na zakup autobusów

Miasto z Wizją / 25.05.2023 / Komentarze
Chodzi o 5 pojazdów elektrycznych i ładowarki

O tym, że miasto zamierza zakupić pięć autobusów elektrycznych pisaliśmy m.in. w artykule: "Nowe autobusy przyjadą do Szczecinka"

Miasto otrzymało na zakup elektryków wsparcie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w wys. ponad 8,5 mln zł oraz pożyczkę w kwocie prawie 2,5 mln zł. Później przyszedł czas na ogłoszenie przetargu. To trzecie postępowanie, pierwsze i drugie zostało unieważnione. Nosi ono nazwę:

" Rozwój zielonego transportu publicznego w mieście Szczecinek poprzez zakup 5 autobusów o napędzie elektrycznym wraz z ładowarkami".

W specyfikacji przetargowej czytamy m.in.: Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowych autobusów elektrycznych oraz ładowarek mobilnych w zakresie:

1.1. dostawa pięciu sztuk fabrycznie nowych autobusów, o napędzie 100% elektrycznym EV (Electric Yehicle), jednoczłonowych, dostosowanych dla osób niepełnosprawnych, o minimalnej mocy silnika 160 kW, z ogrzewaniem elektrycznym i agregatem grzewczym na ON, identycznych w zakresie wykonania pod względem konstrukcyjnym, parametrów technicznych, kompletacji i wyposażonych w elektroniczny systemem informacji pasażerskiej, system zapowiedzi głosowej, system zliczania potoków pasażerskich, system geolokalizacji pojazdu, system monitoringu wizyjnego pojazdu,

1.2. dostawa pięciu sztuk identycznych mobilnych ładowarek akumulatorów trakcyjnych o mocy wyjściowej minimum 80 kW (2x40 kW) każda.

Producenci pojazdów mają czas na złożenie swojej oferty do 4 maja br.

Miasto oczekuje, że pojazdy będą miały wymiary:

1). Długość –od 11,80 m do 12,20 m.

2). Wysokość całkowita –maksymalnie 3400 mm.

3). Szerokość: 2500 -2550 mm.

Liczba miejsc - min. 70, w tym 22 siedzących miejsc pasażerskich  (bez kierowcy), w tym min. 6 siedzeń bezpośrednio na poziomie podłogi bez podestów. Nowe pojazdy powinny mieć też miejsca na wózek dziecięcy i wózek inwalidzki.