Miasto otrzymało 100 tys. złotych na zakup tabletów

Miasto z Wizją / 16.04.2020 / Komentarze
To pozwoli na zapewnienie 90 uczniom urządzeń niezbędnych do zdalnej edukacji

Od ponad dwóch tygodni wszystkie placówki edukacyjne w kraju pozostają zamknięte z uwagi na zagrożenie spowodowane koronawirusem. Stan ten potrwa jeszcze przez jakiś czas. Nauczyciele przeszli na pracę zdalną i prowadzą lekcje za pośrednictwem internetu. Również tą drogą dzieci i młodzież wysyłają pedagogom efekty pracy, którą wykonali w domu. Jednak nie wszyscy uczniowie dotychczas mieli możliwość korzystania ze zdalnej nauki z powodu braku komputera lub tabletu. Wkrótce się to zmieni. W minionym tygodniu ratusz zaaplikował do ministerstwa cyfryzacji o przyznanie grantu na zakup tabletów, z których będą mogli korzystać szczecineccy uczniowie.

Do Szczecinka dotarła dobra wiadomość. Miasto otrzyma 100 tys. złotych na zakup urządzeń, dzięki którym dzieci będą mogły kontynuować naukę w trybie zdalnym.

- Otrzymaliśmy grant w wysokości 100 tys. złotych. To bardzo ważne wsparcie – mówi wiceburmistrz Maciej Makselon. – Złożyliśmy już zapytanie ofertowe na zakup 90 tabletów lepszej jakości. Wartość szacunkowa takiego urządzenia to ok. 1100 zł. Mam jednak nadzieję, że jak najszybciej ta zdalna nauka nie będzie potrzebna i uczniowie będą mogli spotkać się w klasach i uczyć się w normalnym trybie

Zakup urządzeń nastąpi najpewniej na przełomie kwietnia i maja. Następnie tablety zostaną rozdysponowane i przekazane do użytku najbardziej potrzebującym uczniom szczecineckich placówek.

Tekst: Marzena Góra