Miasto prosi o pomoc w walce z gołoledzią

Miasto z Wizją / 05.02.2017 / Komentarze
Wiceburmistrz Daniel Rak: Sytuacja w mieście jest naprawdę trudna, zarówno jeśli chodzi o ruch pieszych, jak i samochodów

Ze względu na opady deszczu i minusową temperaturę na wielu chodnikach i ulicach w mieście pojawiła się cienka i gładka warstwa lodu.

Z gołoledzią w Szczecinku od wczesnych godzin porannych walczą pracownicy Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, którzy posypują ulice i chodniki piaskiem oraz solą. Niestety, nie są oni w stanie dotrzeć we wszystkie miejsca, dlatego od samego początku w akcję włączyły się też firmy prywatne. W tej chwili ważne jest jednak również dodatkowe wsparcie. W związku z tym prosimy przedsiębiorstwa posiadające odpowiedni sprzęt i pracowników o pomoc w walce z lodem na ulicach.

- Sytuacja w mieście jest naprawdę trudna, zarówno jeśli chodzi o ruch pieszych, jak i samochodów. Musimy zrobić wszystko, aby jak najszybciej poradzić sobie ze skutkami gołoledzi. Zależy nam na zdrowiu i bezpieczeństwie mieszkańców, dlatego jeszcze raz proszę wszystkie przedsiębiorstwa dysponujące ludźmi i sprzętem o wsparcie – komentuje Daniel Rak, zastępca burmistrza Szczecinka.

Przedstawiciele firm, którzy będą w stanie wesprzeć PGK proszeni są o kontakt pod numerem tel.: 662 115 115.

Tekst: Mateusz Ludewicz, rzecznik prasowy Urzędu Miasta
Foto: Sławomir Włodarczyk