Miasto unieważniło przetarg na adaptację wieży ciśnień

Miasto z Wizją / 17.10.2017 / Komentarze
Powód? Oferty zbyt drogie

Ratusz dwukrotnie rozpisywał przetarg na adaptację byłej wieży ciśnień stojącej na wzgórzu przy ul. Wodociągowej na obserwatorium astronomiczne i planetarium. Po raz pierwszy nie było chętnych, po raz drugi byli, ale za drodzy. Burmistrzowi nie pozostało nic innego jak przetarg unieważnić.

W uzasadnieniu decyzji możemy przeczytać, że w terminie przewidzianym na składanie ofert wpłynęły dwie oferty. Cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, która zamawiający zamierza przeznaczyć na realizacje przedmiotowej inwestycji w wys. 5 mln zł brutto, natomiast oferta z najniższą ceną opiewała  na kwotę ryczałtową 7,85 mln zł brutto (ofertę złożyła firma AGAD z Torunia - dop. red.).

Ponad 100-letnia wieża wodociągowa (jej budowę zakończono w 1912 roku) stojąca na wzgórzu przy ul. Wodociągowej "pozbyła" się kopuły, grzybka i ponad 20-tonowego zbiornika, w którym przed laty gromadzono wodę i stamtąd zasilano nią miejskie wodociągi, 2 października 2012 roku. Z rąk prywatnego przedsiębiorcy odkupiło go miasto. I tak stoi do dziś.