Miasto właścicielem pomostu przy hotelu "Viki"

Miasto z Wizją / 01.06.2020 / Komentarze
Obiektem zarządza już Ośrodek Sportu i Rekreacji

O problemach technicznych pomostu położonego w pobliżu cyplu przy hotelu "Viki" pisaliśmy kilkakrotnie - zazwyczaj w kontekście jego złego stanu technicznego.

Właściciel obiektu robił co mógł, by pomost nie stanowił zagrożenia dla licznej rzeszy wędkarzy, którzy w tym miejscu chętnie zarzucają przynętę na ryby. Nic dziwnego, bo zatoczka koło cypla jest atrakcyjnym łowiskiem.

Mamy dobrą wiadomość dla mieszkańców Szczecinka. Otóż pomost z rąk prywatnego właściciela przejęło właśnie miasto i przekazało go w zarządzanie Ośrodkowi Sportu i Rekreacji.

- Przejęliśmy już obiekt, na bieżąco prowadzić będziemy tam drobne prace remontowe. Za większe weźmiemy się po zakończeniu sezonu - mówi "Miastu z Wizją" Dariusz Mazur, wicedyrektor OSiR.

Pomost przy hotelu "Viki" jeszcze kilka lat temu znajdował się w sieci przystanków statków szczecineckiej białej floty. Czy "Księżna Jadwiga" i "Bayern" będą tego lata cumować przy "Viki"? To zależy już od armatora naszych statków, czyli Komunikacji Miejskiej.