Miasto z pomocą rybom zimującym w jeziorku przy ul. Kopernika

Miasto z Wizją / 12.02.2021 / Komentarze
Przeręble wycięte i zabezpieczone

Dziś (wtorek, 9 lutego) podejmowaliśmy interwencję po liście naszego Czytelnika.

Pan Mateusz napisał do redakcji:

Piszę do państwa z ogromną prośbą o interwencje w sprawie stawu w strefie aktywnego wypoczynku przy ul. Kopernika. Sprawa wygląda tak, że staw pokryty jest taflą lodu od dłuższego czasu. Ja jako zwykły człowiek nie mam takiej mocy, aby uruchomić jednostki które by mogły wyciąć przeręble aby ryby i inne organizmy żyjące w stawie nie zginęły z powodu przyduchy. W stawie pływają duże okazy amura i karpia. Szkoda, aby wędkarze (sam jestem zapalonym) na wiosnę zobaczyli przy brzegu masę ryb, które nie przetrwały zimy ...
Prośbę przekazaliśmy burmistrzowi Danielowi Rakowi. Kilka godzin później rzecznik prasowy Urzędu Miasta Mateusz Ludewicz poinformował nas, że na zamarzniętym jeziorku wycięto już przeręble i stosownie je zabezpieczono.