Miasto zarybi Trzesiecko i Wilczkowo

Miasto z Wizją / 19.04.2018 / Komentarze
Sandacz, szczupak, węgorz i lin za ponad 62 tys. zł

Jak co roku miasto łoży spore pieniądze na zarybianie dwóch jezior w całości leżących w granicach administracyjnych Szczecinka - Trzesiecka i Wilczkowa. To efekt porozumienia z Polskim Związkiem Wędkarskim, bowiem oba akweny wchodzą w skald tzw. Obwodu Rybackiego Jeziora Trzesiecko na rzece Nizica nr 1. No co dzień, w imieniu wędkarskiego związku gospodaruje nimi Koło PZW "Jesiotr".

Ratusz rozstrzygnął właśnie przetarg na dostawę narybku. W tym roku do Trzesiecka i Wilczkowa trafi węgorz, sandacz, lin i szczupak.

Firma PPPU-H z Ujścia 1200 kg lina kroczka za kwotę 17 388 zł. Małe rybki wpłyną do naszych dwóch jezior w październiku i listopadzie.

Z kolei wylęg żerujący szczupaka w ilości 616 tys. szt. za kwotę 8667 zł przyjedzie do Szczecinka w okresie kwiecień-maj.

Do Trzesiecka i Wilczkowa wpłynie też - w maju - 80 kg narybku obsadowego węgorza (5-10 gram szt.) za kwotę 19 152 zł.

Zamówienie na zarybianie otrzymało też Gospodarstwo Rybackie "Włoszczowa" z Rudy Malenickiej. Rybacy dostarczą nam - w maju - letni narybek sandacza w ilości 160 tys. szt. za kwotę 16 800 zł.

Łącznie w tym roku na "wędkarskie zasilenie" dwóch naszych jezior miasto wyda ponad 62 tys. zł brutto.

To nie wszystkie zarybienia, jakie zostaną przeprowadzone w tym roku na Trzesiecku i Wilczkowie. Oba akweny, również inne wchodzące w skład obwodu wędkarskiego jeziora Trzesiecko, czyli: Lipnica, Radacz Duży i Mały, Juchowo oraz Ciemino, będą również zarybiane przez Polski Związek Wędkarski. To obowiązek wynikający z realizacji operatu rybackiego. Przewiduje on coroczne zarybienia obwodu narybkiem za kwotę blisko 250 tys. zł.