Mieszkańcy ostro krytykują decyzję Krzysztofa Lisa

Miasto z Wizją / 29.07.2019 / Komentarze
Na starostę i zarząd szpitala posypały się gromy od internautów

Dziś (29.07) rano na naszych łamach opublikowaliśmy artykuł „Starosta usuwa Jerzego Hardie-Douglasa ze szpitala”. Poinformowaliśmy w nim o najnowszych decyzjach starostwa, będącego większościowym udziałowcem szczecineckiego szpitala. W ostatnich dniach starosta zadecydował o wypowiedzeniu umowy  Niepublicznemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej Doktor. Umowa ta dotyczyła realizacji zabiegów w ramach Chirurgii Jednego Dnia, których podwykonawcą był właśnie Jerzy Hardie-Douglas. Wcześniej szpital wypowiedział umowę doktorowi Robertowi Piotrowskiemu, który dotychczas pełnił funkcję ordynatora na oddziale Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej. Był on także jednym z dwóch onkologów przyjmujących pacjentów w szczecineckiej placówce i wykonujących zabiegi onkologiczne.

Ostatnie personalne szpitalne roszady wprowadzone przez starostę zdecydowanie nie spodobały się mieszkańcom. Internauci, publikujący swoje komentarze na naszym fanpage’u nie zostawili na Krzysztofie Lisie suchej nitki. Jak mieszkańcy Szczecinka zareagowali na informację o „odcięciu” byłego burmistrza Jerzego Hardie-Douglasa    od wykonywania operacji chirurgicznych? Poniżej przytaczamy niektóre z komentarzy naszych Czytelników (pisownia oryginalna).

* Już nawet na starość nie będzie gdzie wrócić :) teraz za drogie życie żeby się utrzymać w Szczecinku z uczciwej pracy, a na starość szkoda przywozić pieniądze, bo nie będzie opieki medycznej :( jak widać "nie śledzę polityki, bo mnie nie dotyczy" pokazuje jak słabym społeczeństwem jesteśmy. Polityka doprowadziła do robienia sobie na złość, a cierpią potem zwykli obywatele. Wyjechać do lekarza też dla starszych nie będzie czym, bo PKS zdechł... – pisze Pan Marcin.

* Słabe, żenujące i infantylne zachowanie Pana Starosty. Już niżej nie można upaść. Wstyd i hańba człowieka, wydawać by się mogło, dyplomacji i wysokiej rangi polityka. Widać bezradność Pana Krzysztofa, bezradność, która jest początkiem końca – dodaje Pani Monika.

Wśród opinii naszych Czytelników nie brakuje również tych okraszonych znacznie mocniejszymi słowami. Pani Małgorzata pisze: „Co za skur....two, zazdrości czy co? Starosta pieniądze wziął i tak sobie postanowił. I pomyśleć, że dostaję zaproszenia na mammografię, ale po co? Zaczęła się walka z rakiem....pisowskim rakiem.

Inni komentujący również nie przebierali w słowach:

* Nikt nie myśli o pacjentach...PIS to egoiści

* MASAKRA.......czy to nie kretynizm? Eutanazja PIS-owska.

* Przecież to nie Starosta tylko koalicjant kazał.

* Koalicjant kazał a pan starosta dał zgodę

* Cwany lis .sprzeda nas jak ziemniaki na bazarze .wszystkich potrzebnych specjalistów wykurzył .rozpanoszył się jak kogut w kurniku ..wstyd .

* Nieporozumienie Samorządowe w akcji. Miasto powinno sprzedać swoje udziały w szpitalu!!!!

* No to pacjentom władza szykuje "prezent" w postaci braku onkologa w Szczecinku? Paranoja.

* Pan Starosta to może lepiej niech sam się usunie, zabierać lekarza pacjentom?!

Czy to dopiero początek lawinowych wypowiedzeń i zmian wprowadzanych przez starostę, zmieniony zarząd i nowego prezesa w szpitalu? Czy zmiany te są przemyślaną strategią rozwoju placówki, czy może jednak impulsywnym działaniem pod wpływem emocji i ostatnich politycznych wydarzeń? I wreszcie – czy nie ucierpią na tym przede wszystkim pacjenci?

Do sprawy szczecineckiego szpitala z pewnością jeszcze powrócimy. /zr/

Foto: 123rf