Mieszkańcy Szczecinka chętnie wspierają Kidawę

Miasto z Wizją / 16.02.2020 / Komentarze
Trwa akcja zbiórki podpisów wspierających kandydaturę Marszałek Sejmu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na urząd Prezydenta RP

Kilka dni temu w Szczecinku rozpoczęła się akcja zbiórki podpisów wspierających kandydatkę Platformy Obywatelskiej w wyborach prezydenckich 2020.

Dziś członkowie sztabu powiatowego Kidawa 2020, członkowie i sympatycy PO zbierają podpisy na Placu Wolności przed ratuszem.

- Mieszkańcy Szczecinka nader chętnie dają nam wsparcie. Słyszymy wiele ciepłych słów. Akcję na Placu Wolności prowadzimy, co sobotę w godz. 10-14. Na co dzień zbieramy podpisy indywidualnie - mówi "Miastu z Wizją" Małgorzata Bała, szefowa szczecineckiego koła PO, członek sztabu powiatowego.

Min. podpis wspierający Kidawę można złożyć w Barze "Teges" na osiedlu Zachód przy głównym przystanku Komunikacji Miejskiej.

Jeszcze dziś o głosy poparcia dla Małgorzaty Kidawy-Błońskiej zabiegać będzie Poseł na Sejm RP Jerzy Hardie-Douglas - na placu przed ratuszem, w godz. 13-14.

- To wyjątkowy moment dla naszego kraju. Nikogo nie trzeba przekonywać, jakie znaczenie będą miały wybory prezydenckie. 10 maja Polacy zadecydują, jakiej Polski oczekują, w jakiej Polsce chcą żyć. Zdecydują, czy chcą kraju, w którym na co dzień kwestionowany jest ład konstytucyjny. Zdecydują również, czy chcą żyć w kraju, w którym na co dzień podważane są niepodważalne do tej pory fundamenty demokratycznego ustroju – mówi Jakub Hardie-Douglas, szef ztabu powiatowego.

- Kandydatura pani marszałek Małgorzaty Kidawy Błońskiej jest szansą na przywrócenie normalności. Jest również szansą na to, żeby Polska była silną Polską w silnej Europie. Jest przede wszystkim naszą wspólną nadzieją na to, że w Polsce ponownie będą obowiązywały absolutnie elementarne standardy demokratycznego państwa prawa i praworządności. Chciałbym wszystkich bardzo gorąco namówić do tego, aby w miarę możliwości włączali się w kampanię. Wszystkie osoby, którym los Polski leży na sercu, proszę zgłaszajcie się do nas. Kampania już ruszyła, ale zanim zacznie się pełną parą, każdy komitet musi uzbierać podpisy. Minimalna wymagana ilość podpisów pod nazwiskiem kandydata to 100 tysięcy głosów. Już dzisiaj wiemy, że nasza kandydatka zdobędzie ich dużo więcej. (…) Jest to ważny moment i chciałbym, żebyśmy wszyscy w nim uczestniczyli. 10 maja będą się ważyć losy kraju i od nas zależy, jak one się dalej potoczą.

Jakub Hardie-Douglas odniósł się także m.in. do kolejnej zapowiadanej wizyty Małgorzaty  Kidawy-Błońskiej w Szczecinku. Jak zdradził, tym razem pani Marszałek spędzi u nas nieco więcej czasu.

Tekst: Sławomir Włodarczyk/Marzena Góra

Foto: S. Włodarczyk