Mieszkańcy tańcem zaprotestują przeciwko przemocy wobec kobiet

• Tv
Miasto z Wizją / 05.02.2021 / Komentarze
Szczecinecka odsłona akcji będzie miała miejsce w sobotę w parku miejskim

„One Bilion Rising” to coroczna ogólnoświatowa akcja, której celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem fizycznej i seksualnej przemocy wobec kobiet. Jej szczecinecka odsłona będzie miała swoją kontynuację również w tym roku. Będzie to jej trzecia taka akcja nad Trzesieckiem.

Mieszkanki naszego miasta spotkają się 13 lutego w parku miejskim koło muszli koncertowej, aby wspólnie poprzez taniec – podobnie jak to miało miejsce w minionym roku – zaprotestować przeciwko przemocy wobec kobiet.

Zbiórka będzie miała miejsce o godz. 11.50 przed muszlą koncertową. O godz. 12 rozpocznie się półgodzinny trening, natomiast o godz. 12.30 odbędzie się taniec finałowy. – Zapraszamy Wszystkich mieszkańców na trening w ramach uprawiania sportu rekreacyjnego na świeżym powietrzu. To wystarczy, żeby ogarnąć taniec  A nawet jeśli nie wyjdzie nam idealnie... To nic. To nie ważne. Grunt, że będziemy razem! Miliard dla jednej. Dla tej, która nie ma dziś siły tańczyć – mówią organizatorzy.

- Antyprzemocowy wspólny taniec to energia, która może dać nam siłę do dalszych działań. Taniec łączy, a teraz potrzebujemy siebie nawzajem jeszcze bardziej. Taniec niesie radość i nadzieję. Można go robić w dowolnym miejscu. Bądź z nami. Gwarantujemy zabezpieczenie medyczne, bezpieczną przestrzeń odśnieżoną i wypiaskowaną, dotlenienie organizmu i siostrzano-braterską atmosferę. Ubierz się na cebulkę i wygodnie, zabierz różowe lub czerwone wstążki, nasze kolory to róż, czerwień i czerń. Prosimy o założenie maseczek oraz zachowanie bezpiecznego dystansu. Zapraszamy Wszystkich mieszkańców na trening w ramach uprawiania sportu rekreacyjnego na świeżym powietrzu.

Z kolei 14 lutego organizatorzy szczecineckiej odsłony akcji zapraszają o godz. 12 na debatę online dotyczącą definicji gwałtu, a o godz. 13.40 na wspólny antyprzemocowy taniec online z cała Polską. Więcej szczegółów można znaleźć TUTAJ. /zr/

Foto, wideo: Miasto z Wizją