Mieszkańcy ul. Polnej odpoczną od uciążliwego sąsiedztwa

Miasto z Wizją / 27.08.2020 / Komentarze
Znajdująca się tu hurtownia materiałów budowlanych ma zmienić swoją lokalizację

Mieszkańcy bloków przy ul. Polnej od długiego już czasu narzekają na uciążliwe sąsiedztwo jakim jest skład materiałów budowlanych. Wśród licznych zarzutów kierowanych w stronę przedsiębiorcy użytkującego teren po dawnym kościele garnizonowych jednym z najczęściej wskazywanych jest ten dotyczący hałasu generowanego przez maszyny i pojazdy  poruszające się po terenie składu. Wszystko jednak wskazuje na to, że już za jakiś czas mieszkańcy będą mogli odpocząć od całodziennego gwaru.

- W ostatnim czasie do ratusza wpłynęła petycja mieszkańców ul. Polnej – mówi burmistrz Daniel Rak. - Od jakiegoś czasu trwał spór dotyczący tego, w jaki sposób można użytkować teren, na którym kiedyś znajdował się kościół wojskowy. Obecnie na tym terenie prowadzone są usługi i funkcjonuje tam m.in. hurtownia budowlana, natomiast mieszkańcy sąsiadujących budynków, znając plan zagospodarowania przestrzennego podnieśli argument, że teren ten zagospodarowany i użytkowany jest w sposób niezgodny z planem zagospodarowania przestrzennego.

- Udało mi się doprowadzić do spotkania z przedsiębiorcami. Kilkukrotnie rozmawialiśmy o potencjalnym kalendarium wydarzeń, które mogłyby zadziać się w najbliższym czasie. Doszliśmy do porozumienia, że właściciele nieruchomości będą szukali innej lokalizacji. W międzyczasie uzgodniliśmy wspólnie termin dla obu zwaśnionych stron, aby spotkać się w ratuszu. Z dużą satysfakcją muszę powiedzieć, że udało nam się doprowadzić do kompromisu. Dzisiaj jesteśmy w takim punkcie, gdzie zostały wyznaczone nieprzekraczalne terminy do uporządkowania terenu, na którym dziś znajdują się materiały budowlane.

Problemy mieszkańców z uciążliwym sąsiedztwem firm usługowych powinny zakończyć się w ciągu najbliższych miesięcy. Funkcjonująca tu dotychczas hurtownia materiałów budowlanych ostatecznie ma zmienić swoją lokalizację. Termin przeprowadzki został wyznaczony najpóźniej na 30 października.

Tekst: Marzena Góra

Foto: Sławomir Włodarczyk