Miłośnicy biegania uczczili odzyskanie niepodległości

Miasto z Wizją / 11.11.2016 / Komentarze
W czwartkowy wieczór odbyło się III Spotkanie Biegowe

Szczecineccy pasjonaci biegania już po raz trzeci w wyjątkowy i najbardziej oczywisty dla siebie sposób uczcili Narodowe Święto Niepodległości. W czwartkowy (10 listopada) wieczór ponad sto osób zebrało się pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie uczestnicy zapalili okolicznościowe znicze, aby już za chwilę rozpocząć kolejny symboliczny bieg. Organizatorami tego corocznego wydarzenia jest Miejski Klub Lekkoatletyczny oraz Parkrun Szczecinek. Tym razem do tej inicjatywy przyłączyli się także nasi harcerze oraz Szczecinecka Akademia Ratownicza. Na starcie biegu nie zabrakło także burmistrza Jerzego Hardie-Douglasa, który pokonał pięciokilometrową trasę wspólnie z mieszkańcami.

- Nocne Spotkanie Biegowe jest formą uczczenia jutrzejszego Święta Niepodległości. Myślę, że dla nas biegaczy i sportowców jest to chyba najlepszy i najbardziej oczywisty sposób na uczczenie tego dnia. Dziś nie liczą się nasze zapatrywania polityczne czy nasze sympatie bądź antypatie. Dziś najważniejsze jest to, że mogliśmy się spotkać, wspólnie świętować i spędzić razem czas – powiedział nam tuż przed rozpoczęciem biegu współorganizator spotkania Marcin Bocheński z Parkrun Szczecinek. – Trasa biegu została tak ułożona, aby wiodła oświetlonymi parkowymi alejkami. Wyruszamy spod pomnika Marszałka i kierujemy się w stronę wieży Bismarcka, na której zawieszona została biało-czerwona flaga. Myślę, że jest to dosyć wymowne połączenie obu tych elementów i nieco inna forma wykorzystania tego zabytku.

W czwartkowy wieczór ponad stuosobowa grupa miłośników biegania pokonała wspólnie dystans ok. 5 km, aby zakończyć trasę na terenie rekreacyjnym przy szczecineckim zamku. Tu na każdego z uczestników czekał ciepły poczęstunek.

Tekst, foto: Marzena Góra