Miłośnicy fantastyki walczyli o Grand Prix „Magic the Gathering”

Miasto z Wizją / 31.10.2016 / Komentarze
W warszawskiej hali Expo XXI odbył się turniej gry karcianej. Szczecinek reprezentowało pięciu zawodników

W miniony weekend w Warszawie odbyły się zawody Grand Prix „Magic the Gathering” – kolekcjonerskiej gry karcianej, która na przestrzeni ostatnich lat zyskała ogromną popularność. W hali Expo XXI stawiło się ponad tysiąc uczestników z całego świata, którzy walczyli o jak największą liczbę zdobytych punktów, a co za tym idzie – o wygraną w zawodach. Wśród nich nie zabrakło także pasjonatów tej gry z naszego miasta.
Podczas zawodów Szczecinecki Klub Fantastyki reprezentowało pięciu graczy, którzy łącznie zdobyli 70 punktów. Do turnieju o Grand Prix stanęli: Krzysztof Wątorek (format „Standard”), Krzysztof Lorenc (format „Legacy”), Mariusz Brzostowski (format „Modern” i „Limited”) oraz Karol Piepiórka i Paweł Kwiecień (format „Limited”), którzy walczyli o nagrody we wszystkich formatach rozgrywek. Wizyta w stolicy dla pasjonatów fantastyki była także okazją do zwiedzenia m.in. Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Wojska Polskiego oraz Zamku Królewskiego, a także przechadzki po starym mieście i Łazienkach.

Poniżej przedstawiamy wyniki poszczególnych graczy.
Krzysztof Wątorek-  Friday Standard 1 - 2 wygrane, 1 przegrana, 1 remis; Friday Standard 2 - 1,1,2; Saturday Standard 1 - 0,4,0; GP Warsaw Rebound Saturday Standard 2 - 3,0,1; Standard Showdown - 4,1,2.
Krzysztof Lorenc - liczba zdobytych punktów za turnieje: 760 - Friday Legacy 1 - 2,2,0; Friday Legacy 2 - 2,2,0; Legacy Showdown - 2,3,1; Saturday Legacy 2 - 2,1,1; Sunday Legacy 1 - 2,2,0.
Paweł Kwiecień - liczba zdobytych punktów za turnieje: 710 - Foiled Again! Bounty Event featuring CFB Pro Players - 3,0,0; Saturday Throwback Ravnica Old & New Sealed Deck - 2,1,1; Sunday 2HG Sealed Deck - 2,1,1.
Mariusz Brzostowski - nagroda za pokonanie Andrea Mengucci (2015 World Magic Cup Champion); liczba zdobytych punktów za turnieje: 320 - Foiled Again! Bounty Event featuring CFB Pro Players - 2,1,0; Sunday Modern 1 - 3,1,0.
Karol Piepiórka - liczba zdobytych punktów za turnieje: 260 - Foiled Again! Bounty Event featuring CFB Pro Players - 1,2,0; Sunday 2HG Sealed Deck - 2,1,1.

Tekst: Marzena Góra
Foto: Szczecinecki Klub Fantastyki