Minął tydzień

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 05.09.2022 / Komentarze
Przedstawiamy najciekawsze materiały opublikowane na naszym portalu w mijającym tygodniu. Przegapiłeś jeden z nich? Nic straconego. Zapraszamy do lektury

Rowerem pośród lasów i jezior

Szczecinek na szlaku - Trasa Pojezierzy Zachodnich wśród najlepszych w Polsce!

O tym, że w Szczecinku turystyka rowerowa cieszy się olbrzymim zainteresowaniem mieszkańców, piszemy praktycznie na bieżąco.

Najpopularniejszym szlakiem jest tzw. Szlak Zaklętego Gryfa, czyli 14-km trasa rowerowa wokół jeziora Trzesiecko. Ale nie tylko. Mieszkańcy oblegają też m.in. Pętlę Wilczkowską, czyli szlak dookoła jeziora Wilczkowo. Ale co najważniejsze, Szczecinek leży na międzynarodowym szlaku rowerowym Trasa Pojezierzy Zachodnich. W niedalekiej przyszłości droga rowerowa połączy Biały Bór przxez Szczecinek z granicą państwa na moście w Siekierkach.

Póki, co Trasa Pojezierzy Zachodnich została uznana przez Portal Znaj Kraj jedną z najlepszych tras rowerowych w Polsce!

Trasa Pojezierzy Zachodnich to drugi ze szlaków projektu "Rowerem przez Pomorze Zachodnie", którego oddany do użytku początek pozwala na rowerowe podróże. Szlak zaczyna się tuż przy oryginalnym, nieczynnym mostem kolejowym w Siekierkach, który jest już polsko-niemieckim mostem rowerowym. Stąd po gotowym fragmencie drogi rowerowej po zlikwidowanej linii kolejowej biegnie do Trzcińska-Zdroju. Kolejne odcinki prowadzą przez Myślibórz, Drawsko Pomorskie, Złocieniec, a niebawem przez Borne Sulinowo i Szczecinek aż do Białego Boru, tworząc piękną krajobrazowo trasę o długości ponad 400 kilometrów. Jest na co czekać!

Opis trasy: https://www.znajkraj.pl/rowerem-po-polsce-15-najlepszych-szlakow-rowerow...

Opis pozostałych najlepszych tras rowerowych w Polsce - TU:

https://www.znajkraj.pl/rowerem-po-polsce-15-najlepszych-szlakow-rowerowych

Powiat szczecinecki to wyjątkowa i urokliwa część Pojezierza Drawskiego. Położony jest wśród lasów i niezliczonej ilości jezior, mocno naznaczony przez historię, szczególnie tą związaną z II Wojną Światową.

- Aby ją Państwu przybliżyć w 2018 roku, w ramach projektu „Wkręć się w historię” wyznaczyliśmy i oznakowaliśmy trzynaście szlaków rowerowych, o długości prawie 600 km, wiodących najbardziej urokliwymi zakamarkami tego regionu - mówi Mariusz Getka, prezes Szczecineckiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.

- Łatwo je odnajdziecie i z pewnością nie zabłądzicie jeśli będziecie poruszać się zgodnie z biało czarnymi piktogramami z symbolem „TR”. Oznaczenia znajdziecie: na drzewach, słupach i wszystkim innym, co się dało oznakować.

Trasy te to nie tylko drogi wijące się wśród lasów i jezior, ale również historia, której każdy może „dotknąć” za sprawą tablic postawionych przy obiektach militarnych przy nich usytuowanych. Zawarto na nich informacje, zdjęcia i plany, które wyjaśnią zawiłe, tajemnicze, ale i bardzo ciekawe dzieje militarne naszego powiatu, w którym splatały się losy trzech armii: niemieckiej, radzieckiej i polskiej.

Szlaki prowadzą m.in. przez malownicze obszary objęte programem Natura 2000, w bezpośrednim sąsiedztwie rezerwatów przyrody, przez gęste lasy, kolorowe wrzosowiska, dukty leśne czy też polne drogi.

- Przekonani jesteśmy, że odnajdą się na nich zarówno amatorzy jazdy rekreacyjnej, jak i miłośnicy bardziej ekstremalnych wrażeń.

Koniec słów, czas na działanie! Wsiadajcie na rowery i ruszajcie w teren, a z pewnością nie pożałujecie - zachęca szef SzLOT.

Ale to nie koniec wytyczania nowych szlaków rowerowych. O kolejnym - kilka dni temu - pisaliśmy w artykule:

https://miastozwizja.pl/szlot-zaprasza-na-nowy-szlak-rowerowy

- Od kilku miesięcy pracujemy nad tym, aby oddać do Waszej dyspozycji kolejną ścieżkę rowerowo-pieszą po bunkrach dawnego poligonu Gross Born - mówi "Miastu z Wizją" Mariusz Getka, prezes Szczecineckiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.

- Stanęły już na niej tablice informacyjne z ciekawostkami, kodami QR kierującymi do szlaku oraz mapą, tak abyście mogli się po tej trasie bezproblemowo poruszać Od siebie dodajmy, że nowy szlak ma symbol TB-2.

Opis wszystkich szczecineckich - i nie tylko - szlaków, TU:

https://szlot.pl/szlaki-rowerowe/

Łowili o Puchar Burmistrza Szczecinka

W niedzielę na jeziorze Trzesiecko odbyły się gruntowe zawody wędkarskie o „Puchar Burmistrza Szczecinka”.

Z uwagi na ograniczoną ilość stanowisk wędkarskich, do rywalizacji przystąpiło 25 zawodników z całego regionu. Poza miejscowymi wędkarzami, gościliśmy zawodników z Bydgoszczy, Darłowa, Drawska Pomorskiego, Miastka, Koszalina, Złocieńca oraz Czaplinka.

Pomimo niekorzystnych prognoz pogody, miało padać i grzmieć, które na szczęcie się nie sprawdziły, zawody odbywały się w miarę dobrych i równych dla wszystkich warunkach.

Po 5 godzinach rywalizacji, komisja sędziowska pod przewodnictwem Krystyny Gajewskiej, ogłosiła następujące wyniki rywalizacji:

1.Tomasz Mnich – 4830 pkt

2. Krzysztof Strajch – 4555 pkt

3. Adam Alfs – 4445 pkt

4. Przemysław Zubik – 3920 pkt

4. Mieczysław Sobczak – 3920 pkt

6. Dariusz Mielnikiewicz – 3230 pkt

7. Wojciech Ulaszewski - 2710 pkt

8. Mieczysława Gajewski – 2600 pkt

9. Krystian Paduch – 2580 pkt

10. Maciej Ziemlewski – 2450 pkt

11. Mateusz Lewandowski – 2395 pkt

12. Cyprian Pawłowski – 2300 pkt

13. Daniel Małkowski – 2265 pkt

14. Andrzej Mnich – 2195 pkt

15. Dawid Kondratiuk – 1975 pkt

16. Krzysztof Hnatowski – 1725 pkt

17. Ryszard Skuciński – 1605 pkt

18. Paweł Nowacki – 1575 pkt

19. Leszek Skocz – 1430 pkt

20. Krzysztof Raczkowski – 1390 pkt

21. Paweł Podgórski – 1045 pkt

22. Krzysztof Nowak – 625 pkt

23. Patryk Pels – 575 pkt

24. Szymon Schmidt – 190 pkt

25. Kamil Droździel – 60 pkt

Wszystkim zawodnikom dziękujemy za udział i doskonałą atmosferę jaką udało nam się wspólnie stworzyć.

Organizatorami „Pucharu Burmistrza Szczecinka” w wędkarstwie gruntowym byli: Miasto Szczecinek Szczecinecka Lokalna Organizacja Turystyczna, SAPiK, OSIR Szczecinek oraz PZW Czaplinek Koło nr 10.

Przedszkole "Tęcza" z nową dyrektorką

Przedszkole "Tęcza" ma nową dyrektorkę. O zmianie poinformował na Facebooku burmistrz Daniel Rak

- W Przedszkolu "Tęcza" idzie nowe. Serdecznie dziękuję Pani Dyrektor Małgorzacie Bernaś za wieloletnią pracę i poświęcenie wkładane w wychowanie i edukację dzieci. Wielkie brawa za styl, w jakim dotychczasowa Pani Dyrektor przekazała placówkę swojej następczyni. Pani Iwonie Jasik, która poprowadzi przedszkole od września życzę dużo wytrwałości i cierpliwości. Cieszę się, że w tym przypadku wygrało dobro najmłodszych.

Nowe postulaty z Gdańska

Samorządowy Okrągły Stół w rocznicę Porozumień Sierpniowych -  udziałem Burmistrza Szczecinka

W środę, 31 sierpnia w ramach obchodów 42. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych w Gdańsku - w Europejskim Centrum Solidarności odbył się Okrągły Stół Samorządowy i debata „Jak drożyzna zniszczy wspólnoty lokalne”.

Na zaproszenie Ruchu samorządowego “Tak dla Polski” do Gdańska przyjechali przedstawiciele samorządów, organizacji pozarządowych, służby zdrowia, edukacji, związków zawodowych i instytucji miejskich, którzy określili najpoważniejsze obecnie trudności, mówili o finansowaniu m.in. transportu publicznego, służby zdrowia i edukacji. 

Samorządowcy, liderzy wspólnot lokalnych, związkowcy podpisali listę pięciu postulatów do rządu. To przede wszystkim apel o dialog, zwiększenie nakładów na publiczną edukację i większy udział społeczności lokalnych w wypracowywanych przez nie dochodach. 

W obradach wziął udział Burmistrz Szczecinka Daniel Rak.

- W Gdańsku przy samorządowym okrągłym stole dyskutowaliśmy dzisiaj o drożyźnie, którą funduje nam rząd. Mówiliśmy o przerzucaniu kosztów i odpowiedzialności za podwyżki na samorządy. Szukaliśmy rozwiązań, które pozwolą nam zapewnić mieszkańcom dostęp do oświaty, ochrony zdrowia, wody, ogrzewania czy komunikacji na dobrym poziomie. Sprzeciwialiśmy się sprowadzaniu samorządów do roli administratora, który nie ma wpływu na rozwój lokalnej społeczności. W końcu podpisaliśmy postulaty i zaapelowaliśmy do rządzących m.in. o wdrożenie programu przeciwdziałania drożyźnie.

- Wszytko to w 42. rocznicę porozumień sierpniowych, które rozpoczęły w naszym kraju festiwal Solidarności i w efekcie doprowadziły do upadku komunizmu - podkreśla burmistrz Szczecinka.

Po debacie uczestnicy okrągłego stołu w 42. rocznicę Porozumień Sierpniowych podpisali listę postulatów do rządu, które pozwolą złagodzić skutki szalejącej inflacji. Oto one: 

* Większy udział społeczności lokalnych w wypracowywanych przez nie dochodach. Wspólnie mówimy DOŚĆ okradaniu budżetów sołectw, gmin, powiatów, województw - mówimy DOŚĆ ubożeniu rodzin pracowników.

* Stały dialog rządu ze stroną samorządową i ze wszystkimi największymi centralami związkowymi, bo mamy świadomość coraz trudniejszej sytuacji płacowej i gospodarczej, a rzetelna, uczciwa rozmowa jest lepsza od protestów i paraliżu kraju.

* Wsparcie dla wspólnot lokalnych, bo mieszkańcy i pracownicy nie mogą ponosić konsekwencji szkodliwej polityki monetarnej rządu a samorządy nie mogą pozostać same z 300, 400, 500-procentowymi podwyżkami dla gminnych i miejskich przedsiębiorstw oraz instytucji dostarczających usługi Polkom i Polakom

* Zwiększenie nakładów na publiczną edukację.

* Równe traktowanie mieszkańców miast i wsi, którzy ogrzewają swoje domy i mieszkania, nie tylko węglem.

N/z: Europejskie Centrum Solidarności. Po debacie Okrągłego Stołu Samorządwego, w 42. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych samorządowcy, liderzy wspólnot lokalnych, związkowcy podpisali listę pięciu postulatów do rządu

Uczniowie wrócili do szkół

Uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 6

1 września uczniowie wrócili do szkół - podstawowych i średnich. Z tej okazji uroczysta inauguracja roku szkolnego 2022/2023 odbyła się w Szkole Podstawowej nr 6 przy ul. Kopernika.

Na uroczystość przybyli szczecineccy samorządowcy i pedagodzy. Oczywiście, nie zabrakło też głównych bohaterów dzisiejszego dnia, czyli uczniów szczecineckich szkół podstawowych. Rolę gospodarza uroczystości pełnił Burmistrz Szczecinka Daniel Rak.

Burmistrz w okolicznościowym wystąpieniu życzył pedagogom wysokich osiągnięć i wyników nauczania, a uczniom samych szóstek i piątek. Wspomniał też o trudnej sytuacji polskiej oświaty.

Głos zabierali też zaproszeni goście, m.in. Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis. Uroczystość zwieńczyły pokazy artystyczne w wykonaniu szczecineckich uczniów i młodych sportowców.

Jedna firma chce nam zrewitalizować dworzec PKP

Kosmicznie wysoka oferta

W ratuszu otwarto oferty dot. remontu zabytkowego dworca kolejowego w Szczecinku. W przetargu wpłynęła jedna oferta - złożyła ją firma "Leś" z Żydowa na kwotę blisko 49 mln zł.

Warto nadmienić, że miasto zamierza przeznaczyć na inwestycję 16,25 mln zł. Co dalej? Zapewne przetarg zostanie unieważniony i powtórzony.

Więcej o przebudowie naszego zabytku przy torach w artykule:

https://miastozwizja.pl/przetarg-na-remont-dworca-kolejowego

Po wakacjach mniej pociągów w Szczecinku

Zmiany w rozkładzie jazdy na torach. Remonty szlaków i autobusy zamiast pociągów

W niedzielę 4 września wprowadzona zostanie kolejna korekta rocznego rozkładu jazdy PKP (będzie obowiązywał do 5 listopada). W nowej "rozkładówce" na szczecineckich torach pociągów będzie mniej - ubędzie składów wakacyjnych (choć nie wszystkich) jeżdżących w sezonie letnim z południa kraju przez Szczecinek nad morze i z powrotem.

Zmiany (niewielkie) nastąpią też w rozkładzie jazdy spółki Przewozy Regionalne. Kilka składów zostanie zastąpionych przez komunikację autobusową. To ze względu na remonty szlaków, m.in. z Piły do Szczecinka i dalej na północ.

Tak jak w wakacje bez zmian podróżować będziemy porannymi połączeniami POLREGIO do: Szczecina - odjazd o godz. 4.56, 6.40 (do Runowa Pom.) i 7.57, do Koszalina - 6.14, do Słupska - 5.15 i 10.16 oraz do Chojnic - 6.32.

To nie wszystko, jeżeli chodzi o poranne odjazdy. O godz. 5.38 i 6.15 będziemy mogli udać się w podróż do Poznania. O godz. 7.40 wsiądziemy do pospiesznego IC "Szkuner" i pojedziemy nim przez Poznań do Wrocławia (przyjazd o godz. 12.29).

Co wieczorem? Składy odjeżdżające z dworca PKP Szczecinek zabiorą nas m.in. do: Przemyśla. Szczecina, Poznania, Kołobrzegu, Miastka, Słupska i Koszalina. 

KOMUNIKAT URZĘDU MARSZAŁKOWSKIEGO:

Kończą się wakacje, zmniejszają się więc przewozy o charakterze turystycznym, a rosną te związane z codziennymi dojazdami do szkół i miejsc pracy. Już w najbliższą niedzielę, 4 września, wejdzie w życie korekta rozkładu jazdy pociągów. Będzie więcej połączeń m.in. do Gryfina, Chojny, Białogardu i Nowogardu. A także nowy pociąg relacji Miastko - Biały Bór - Szczecinek - Szczecin.

 Powakacyjne zmiany rozkładu jazdy pociągów wprowadzają zarówno regionalni, jak i krajowi przewoźnicy. Korekty dotyczą m.in. kilku ważnych połączeń na Pomorzu Zachodnim. Od niedzieli (4 września 2022 r.) przestanie kursować część pociągów typowo turystycznych, a wrócą te, które zapewniają wygodne dojazdy do pracy i szkoły.

Oto wykaz połączeń, które zawieszono na czas wakacji, a 4 września zostaną wznowione:

(pociągi kursujące w dni robocze)

Linia Szczecin – Gryfino – Chojna:

Szczecin Gł. (odj. 6:46) – Gryfino – Chojna (przyj. 7:37)

Chojna (odj. 8:15) – Gryfino – Szczecin Główny (przyj. 9:06)

Szczecin Gł. – Gryfino – (odjazdy o godz. 7:44, 14:10 i 17:35)

Gryfino – Szczecin Gł. – (odjazdy o godz. 9:45, 14:39 i 18:16)

Linia Szczecinek – Białogard – Kołobrzeg:

Białogard (odj. 6:19) – Szczecinek (przyj. 7:18)

Szczecinek (odj. 14:16) – Białogard – Kołobrzeg (przyj. 16:02)

Linia Słupsk – Koszalin – Białogard – Runowo Pomorskie – Stargard – Szczecin:

Słupsk (odj. 8:40) – Koszalin (9:49) – Białogard (10:15) – Runowo Pom. (11:00) – Szczecin Gł. (p. 12:15)

Szczecin Gł. (odj. 13:58) – Stargard (14:37) – Świdwin (15:39) – Koszalin (16:27) – Słupsk (przyj. 17:14)

Linia Szczecin – Goleniów – Nowogard – Kołobrzeg:

Szczecin Gł. (odj. 14:20) – Goleniów – Nowogard (przyj. 15:35)

Nowogard (odj. 16:16) – Goleniów – Szczecin Gł. (przyj. 17:17)

Linia Szczecinek – Czaplinek – Złocieniec – Drawsko Pomorskie – Runowo Pomorskie – Szczecin Główny:

Szczecinek (odj. 6:40) – Runowo Pomorskie (przyj. 8:07)

Runowo Pomorskie (odj. 8:44) – Szczecinek (przyj. 10:11).

Ponadto rozszerzony zostanie termin kursowania pary pociągów na trasie Szczecinek – Szczecin Gł.:

Pociąg nr 88260 Szczecin Główny (odj. 16:52) – Szczecinek (przyj. 19:42), który dotychczas kursował od poniedziałku do soboty, od 4 września będzie kursował także w niedziele (czyli codziennie).

Pociąg nr 88241 Szczecinek (odj. 4:56) – Szczecin Gł. (przyj. 7:53) dotychczas kursujący wyłącznie w dni robocze, od 4 września będzie kursował od poniedziałku do soboty, czyli 6 dni w tygodniu.

Jest też dobra wiadomość dla mieszkańców Białego Boru, Miastka i innych miejscowości położonych przy linii nr 405. Od 5 września na trasę wyjedzie nowy pociąg nr 88263 relacji Miastko (odjazd 6:50) – Szczecin Główny (przyjazd 11:12), który zapewni dojazdy do szkół i pracy w Szczecinku (przyjazd godz. 7:30) oraz bezpośrednie połączenie ze stolicą województwa.

W przeciwnym kierunku bezpośrednie połączenie Szczecina z Białym Borem i Miastkiem przez Szczecinek zapewni pociąg nr 88260 (Szczecin Gł. odj. 16:52) – Szczecinek (19:42/19:53) – Biały Bór (przyj. 20:16) – Miastko (przyj. 20:33). Na stacji Szczecinek pociąg będzie skomunikowany z pociągami z Poznania i Kołobrzegu, dzięki czemu zapewni wieczorny dojazd do Białego Boru i Miastka także z tych kierunków.

Na jesień PKP PLK S.A. zaplanowały szereg prac remontowych na wielu liniach kolejowych, które będą skutkować okresowymi zmianami rozkładu jazdy i na niektórych odcinkach wymuszą wprowadzenie za pociągi autobusowej komunikacji zastępczej. Tak będzie m.in. na odcinkach Piła – Szczecinek, Grzmiąca – Białogard i Koszalin – Sławno.

W związku z powyższym zalecamy podróżnym sprawdzanie rozkładu jazdy pociągów przed wyjazdem.

https://polregio.pl/pl/rozklad-jazdy-i-mapa-polaczen/rozklad-jazdy/

https://portalpasazera.pl/

KOMUNIKAT PKP:

W związku z pracami inwestycyjnymi prowadzonymi przez zarządcę infrastruktury czasowo będzie wstrzymywany ruch na kilku liniach w północnej części kraju.

Od 5 do 23 września zamknięta zostanie linia nr 405 na odcinku Jastrowie – Okonek. Na odcinku Piła Główna – Szczecinek autobusy komunikacji zastępczej pojadą za pociągi:
• IC Przemyślanin relacji Przemyśl – Wrocław – Ustka – Wrocław – Przemyśl;
• IC Bosman relacji Wrocław – Kołobrzeg – Wrocław;
• IC Gwarek relacji Katowice – Słupsk – Katowice;
• IC Malczewski relacji Kraków – Kołobrzeg – Kraków;
• IC Szyndzielnia relacji Bielsko-Biała – Ustka – Bielsko-Biała;
• IC Zefir relacji Kraków/Lublin – Kołobrzeg – Kraków/Lublin;
• IC Szkuner relacji Wrocław – Ustka – Wrocław.
Od 24 września do 7 października nieczynna będzie linia nr 404 na odcinku Podborsko – Białogard. Wszystkie pociągi kursujące na tej linii będą mieć skróconą trasę do Szczecinka, a do pomijanych stacji dojazd zapewni zastępcza komunikacja autobusowa (ZKA). Zmiana dotyczy składów:

• IC Przemyślanin relacji Przemyśl – Wrocław – Ustka – Wrocław – Przemyśl;
• IC Gwarek relacji Katowice – Słupsk – Katowice;
• IC Szyndzielnia relacji Bielsko-Biała – Ustka – Bielsko-Biała;
• IC Szkuner relacji Wrocław – Słupsk – Wrocław;
• IC Bosman relacji Wrocław – Kołobrzeg – Wrocław;
• IC Malczewski relacji Kraków – Kołobrzeg – Kraków;
• IC Bosman relacji Wrocław – Kołobrzeg – Wrocław;
• IC Malczewski relacji Kraków – Kołobrzeg – Kraków.
Skład IC Zefir będzie zastępowany ZKA na odcinku Piła – Kołobrzeg.
Od 23 do 28 października zamknięta zostanie linia nr 202 na odcinku Sławno – Karwice. Pociągi do i z Kołobrzegu będą mieć skróconą trasę do Słupska, a pomiędzy Słupskiem i Kołobrzegiem będzie kursować ZKA. Zmiana obejmuje pociągi:
• TLK Ustronie relacji Kraków – Kołobrzeg – Kraków (w kierunku Kołobrzegu w terminie 24-28 października, w kierunku Krakowa w terminie 24-27 października);
• EIP 3801/8300 relacji Kraków – Kołobrzeg – Kraków (23-27 października);
• EIP 3841/0 relacji Kraków – Kołobrzeg (28 października);
• TLK Pobrzeże relacji Łódź – Kołobrzeg – Łódź (24-28 października).
Pociągi jeżdżące pomiędzy Szczecinkiem a Słupskiem i Ustką będą dojeżdżać do Koszalina. Na odcinku Koszalin – Słupsk/Ustka – Koszalin kursować będą autobusy komunikacji zastępczej. Zmiana dotyczy składów:
• IC Przemyślanin relacji Przemyśl – Wrocław – Ustka – Wrocław – Przemyśl (24-28 października);
• IC Szyndzielnia relacji Bielsko-Biała – Ustka – Bielsko-Biała (24-28 października);
• IC Gwarek relacji Katowice – Słupsk – Katowice (24-28 października);
• IC Szkuner relacji Wrocław – Słupsk – Wrocław (w kierunku Słupska w terminie 23-27 października, w kierunku Wrocławia w terminie 24-28 października).

Martwe psy w przepompowni

Apel do mieszkańców

W czwartek, 1 września br. martwe psy zostały znalezione w przepompowni ścieków przy ul. Łowieckiej w Szczecinku. Zdarzenie miało miejsce podczas normalnych prac eksploatacyjnych. Najprawdopodobniej psy zostały wrzucone do studzienki kanalizacyjnej na terenie posesji znajdujących się w niedalekiej odległości od przepompowni lub do jednej ze studzienek zlokalizowanych w ulicy. O sprawie niezwłocznie została powiadomiona Komenda Powiatowa Policji, Straż Miejska i Powiatowy Lekarz Weterynarii. Zostało wszczęte postępowanie.

Przerażeni okrucieństwem, jakie spotkało psy apelujemy do mieszkańców o pomoc w ujęciu sprawcy. Nie pozostańmy obojętni, to nie pierwsza taka sytuacja.

Przypomnijmy, że czyn ten (zabicie zwierząt) zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt jest zagrożony karą pozbawienia wolności do lat 3.

Zarząd PWiK sp. z o.o. z siedzibą w Szczecinku

Tekst i foto: Sławomir Włodarczyk