Minął tydzień

  • Tv
  • Aktualności
Miasto z Wizją / 29.06.2020 / Komentarze
Przedstawiamy najciekawsze materiały opublikowane na naszym portalu w mijającym tygodniu. Przegapiłeś jeden z nich? Nic straconego. Zapraszamy do lektury

Motocykliści otworzyli swoją siedzibę

To była obietnica burmistrza Daniela Rak złożona dwa lata temu szczecineckiej braci motocyklowej z Klubu SzGM. Chodził o siedzibę miłośników jednośladów. Daniel Rak słowa dotrzymał - nasi motocykliści mają już swój dom. Dziś (sobota 20 czerwca) nastąpiło jego uroczyste otwarcie z udziałem burmistrzów Daniela Raka i Macieja Makselona, szczecineckich policjantów, przedstawicieli spółek miejskich oraz zaprzyjaźnionych grup motocyklowych z innych miast Polski.

- Szczecinecka Grupa Motocyklowa od wielu lat szukała swojej siedziby - mówi "Miastu z Wizją" burmistrz D. Rak. - Korzystając z faktu, że w ubiegłym roku kupiliśmy od leśników budynek przy ul. Kościuszki 20, znaleźliśmy pomieszczenia dla naszych motocyklistów. Reszta, bardzo piękna w środku, to dzieło samych motocyklistów, którzy były magazyn "przemienili" własną pracą w okazałą moto siedzibę. Bardzo się cieszę, że ta prężnie działająca grupa znalazła wreszcie swój dom.

Jak podkreślił burmistrz, motocykliści robią wiele dobrych rzeczy dla miasta. - Są znani z wielu akcji charytatywnych, m.in. zbiórki krwi. Obiecali nam też udzielać się w ewentach miejskich. To taki mały rewanż za to, co miasto dla nich zrobiło. To bardzo dobrze zorganizowani ludzie w różnym wieku, których łączy wielka pasja.

Później przyszła już pora na otwarcie siedziby SzGM. W towarzystwie władz motorowego stowarzyszenia uczynił to burmistrz Daniel Rak, który wręczył motocyklistom prezent - rzutnik multimedialny. Motocykliści obdarowali burmistrza okazałą statuetką i kaskiem motocyklowym

Jak wygląda nowa siedziba SzGM? - to można zobaczyć na zdjęciach w naszej galerii.

https://www.miastozwizja.pl/motocyklisci-otworzyli-swoja-siedzibe

Nowe rozdanie Budżetu Obywatelskiego – 22 projekty

Trwa realizacja przedsięwzięć zwycięskich projektów w ramach tegorocznego Budżetu Obywatelskiego. Wkrótce miasto przystąpi do realizacji kolejnych. Zanim jednak tak się stanie, mieszkańcy będą musieli zdecydować, jakie pomysły i inicjatywy zostaną wykonane w ramach kolejnej, trzeciej już w historii naszego miasta edycji BO.

Właśnie dobiegło końca przyjmowanie wniosków z pomysłami mieszkańców dotyczących tego, na co w przyszłym roku można spożytkować 800 tys. złotych w ramach Budżetu Obywatelskiego 2021. Łącznie do ratusza wpłynęły 22 projekty złożone przez szczecinecczan.

O tym, które z najnowszych, 22 zaproponowanych inicjatyw finalnie trafią pod głosowanie dowiemy się po zakończeniu weryfikacji wniosków. Zgodnie z harmonogramem procedury związane z oceną formalną i merytoryczną zgłaszanych projektów będą trwały do 17 lipca. Autorzy projektów, które zostały ocenione negatywnie, zostaną o tym poinformowani do końca lipca. Na odwołanie się będą mieli czas do 20 sierpnia.

Wraz z początkiem września poznamy listę projektów, które zostaną dopuszczone do głosowania. Na oddanie swoich głosów mieszkańcy Szczecinka będą mieli czas od 7 do 27 września. Wyniki głosowania i zwycięskie projekty na poznamy najpóźniej do 5 października. Ich realizacja rozpocznie się od stycznia przyszłego roku.

https://www.miastozwizja.pl/nowe-rozdanie-budzetu-obywatelskiego-22-projekty

Nocna i świąteczna opieka - był Podimed, będzie przychodnia Amelia

To nie koniec zmian dla mieszkańców naszego powiatu, dotyczących nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Okazuje się, że władze szpitala, po wypowiedzeniu umowy spółce Podimed świadczącej takie usługi od ponad 22 lat, postanowiły zawrzeć umowę z inną szczecinecką przychodnią. Od 1 lipca pomocy pacjentom zgłaszającym się w nocy lub w święta udzielać mają lekarze z przychodni „Amelia” Piotr Burgieł, mieszczącej się przy ul. Warcisława IV. Świadczenia te będą  jednak realizowane w pomieszczeniach dotychczasowej Poradni Chirurgicznej, mieszczącej się na parterze budynku przy ul. Kilińskiego. To tu pacjenci będą musieli szukać pomocy w nagłych przypadkach, nie kwalifikujących się na przyjęcie przez SOR.

Przypomnijmy. Pod koniec minionego roku spółka Podimed wypowiedziała szpitalowi umowę na świadczenie usług z zakresu nocnej i świątecznej opieki medycznej. Powodem był brak lekarzy, którzy chcieli regularnie obejmować nocne i świąteczne dyżury. Brak takiej usługi dla pacjentów oznaczał „wypadnięcie” naszej lecznicy z sieci szpitali. W sprawę, oprócz prezes szpitala, zaangażował się także starosta Krzysztof Lis, który mocno zabiegał o cofniecie wypowiedzenia. Jednocześnie prezes Podimedu dr Paweł Szycko zapewnił, że jest w stanie odstąpić od terminu wypowiedzenia, który mijał 1 marca i przesunąć go o jakiś czas po to, żeby obawa o zabezpieczeniu tej nocnej i świątecznej opieki nie miała miejsca. Władze i większościowy udziałowiec szpitala zabiegali jednak o to, aby zawrzeć nową umowę oraz aby to dotychczasowy świadczeniodawca dalej kontynuował to zadanie.

Ostatecznie wraz z końcem lutego Podimed podpisał nową umowę ze szpitalem na świadczenie usług w ramach nocnej opieki. Wówczas władze szpitala mogły odetchnąć z ulgą. Tymczasem, po zaledwie kilku miesiącach, prezes szpitala Anna Złotowska sama złożyła Podimedowi wypowiedzenie na dalsze świadczenie tych usług.

Już po wypowiedzeniu wspomnianej umowy szpital rozpoczął poszukiwania nowego podmiotu, który świadczyłby usługi z zakresu nocnej i świątecznej opieki dla mieszkańców powiatu. Po zapoznaniu się z ofertami na podjęcie się tego zadania, władze szpitala wybrały ofertę wspomnianej przychodni „Amelia” Piotr Burgieł. Przychodnia ta powstała 1 stycznia 2016 roku w Lotyniu. Od sierpnia minionego roku swoją filię prowadzi w Szczecinku przy ul. Warcisława IV.

Wykonywanie świadczeń będzie odbywało się w pomieszczeniach dotychczasowej Poradni Chirurgicznej, mieszczącej się na parterze budynku przy ul. Kilińskiego. Umowa ze wspomnianą przychodnią obowiązywać ma przez trzy lata - od 1 lipca br. do końca czerwca 2023 roku.

https://www.miastozwizja.pl/nocna-i-swiateczna-opieka-byl-podimed-bedzie-przychodnia-amelia

Ulice dla miasta

Będzie remont "starej" Koszalińskiej?

Na sesji (29 czerwca) Rada Powiatu podejmie m.in. uchwałę w sprawie pozbawienia odcinków dróg publicznych kategorii dróg powiatowych poprzez zaliczenie ich do kategorii dróg gminnych. Tym samym w jurysdykcję miasta przejdzie m.in. ulica Koszalińska na całej długości, czyli blisko 1,1 km.

Mieszkańcy Koszalińskiej, szczególnie jej starszej części - od ronda przy zbiegu Koszalińskiej z Polną i Mierosławskiego do ul. Boh. Warszawy powinni być zadowoleni. Niewykluczone, że wkrótce doczekają się solidnego remontu mocno zużytego traktu, nie tylko jezdni, ale przede wszystkim chodników.

Na mocy uchwały powiatowej rady nie tylko ul. Koszalińska przejdzie we władanie miasta. Z projektu uchwały dowiadujemy się również, że miasto przejmie: ul. Staszica (Świątki) na dł. 1,12 km, odcinek ul. Leśnej (dł. - 490 m), Jana Pawła II o dł. ponad 800 m oraz ul. Warcisława IV, Wyszyńskiego i Lipową (na odcinku od ronda im. Kard. Jeża do ul. Wyszyńskiego wraz z rondem) o łącznej dł. ponad 1,6 km.

https://www.miastozwizja.pl/ulice-dla-miasta

Budowę nowej ulicy czas zacząć

Miasto zakończyło procedur przetargową dot. budowy nowej ulicy łączącej ul Kołobrzeską z Polną wraz z budową pięcioramiennego ronda w ciągu ulicy Kołobrzeskiej.

Jak powiedział nam dyr. ds. zamówień publicznych Urzędu Miasta Tomasz Kołosowski, prace poprowadzi rodzima firma ZUT Jan Bańkiewicz.

- Plac budowy już przekazaliśmy wykonawcy. Roboty powinny ruszyć na przełomie czerwca i lipca - ujawnia nasz rozmówca.

Koszt inwestycji to 1,89 mln zł brutto. Miasto uzyskało na ten cel dofinansowanie z rządowego programu Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie około 1,2 mln zł. Roboty powinny zostać zwieńczone w przyszłym roku.

- To dla nas bardzo istotna inwestycja, ponieważ rozwiąże problemy na skrzyżowaniu kilku ulic i dróg, m.in. z wjazdem z drogi wojewódzkiej nr 172 w kierunku osiedla Kołobrzeska i dużych sklepów. W przyszłości powstanie tam pięcioramienne rondo. Poprawi ono bezpieczeństwo nie tylko kierowców, ale przede wszystkim pieszych i rowerzystów - mówi "Miastu z Wizją" burmistrz Daniel Rak.

https://www.miastozwizja.pl/budowe-ulicy-czas-zaczac

W Programie Samorządowym naszymi gośćmi byli dyrektor Komunalnego Centrum Usług Wspólnych Tomasz Czuk oraz dyrektorzy szczecineckich szkół podstawowych

Mowa jest o zakończeniu bardzo specyficznego roku szkolnego 2019/2021. Bohaterami programu są uczniowie, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce oraz zostali wyróżnieni listami gratulacyjnym Burmistrza Szceicnka. Ich sylwetki przedstawiają dyrektorzy: Irena Komosa, Danuta Wachowicz-Kram, Natalia Stegienta, Rafał Stasik i Maciej Kaźmierski

https://www.miastozwizja.pl/program-samorzadowy-2606

https://www.youtube.com/watch?v=bOyHbOgR794&feature=emb_logo

W Rally and Race o rajdzie Baja Szczecinek

Magazyny motoryzacyjne piszą o tym, co w drugiej połowie lipca będzie się działo nad Trzesieckiem

https://www.miastozwizja.pl/w-rally-and-race-o-rajdzie-baja-szczecinek

Trawnik przed zamkiem zmienił się w parkiet

Tancerze z KTT AIDA efektownie pożegnali się przed wakacyjną przerwą

Szczecineccy tancerze, którzy doskonalą swoje talenty pod okiem instruktorki Katarzyny Balon powoli przyzwyczajają nas do tego, że mogą pojawić się w każdym miejscu i o każdej porze, aby wspólnie bawić się i oczywiście… zatańczyć. Do tej pory w różnego tego typu happeningach brali udział ci nieco starsi mieszkańcy. Teraz młodsi udowodnili, że w niczym nie ustępują im na krok.

W środę, 24 czerwca późnym wieczorem na wszystkich, którzy wypoczywali na terenie rekreacyjnym w okolicach nowego pomostu czekała spora niespodzianka. Przed szczecineckim zamkiem pojawili się tancerze z Klubu Tańca towarzyskiego AIDA, aby przez kilkanaście minut wspólnie zatańczyć. Była to nie tylko okazja do zaprezentowania tego, czego nauczyli się w ciągu ostatnich miesięcy, ale wydarzenie to było także dość niecodzienną formą zakończenia roku nauki. Młodzi tancerze mieli tym trudniejsze zadanie,  że przez ostatnich kilka miesięcy różnych choreografii uczyli się nie w grupie, ale w pojedynkę, we własnych domach podczas zdalnych treningów.

- Chcieliśmy trochę odczarować ten niesprzyjający czas i choć na chwilę przenieść się do krainy tańca i pokazać, że żyjemy. Bo faktycznie pracowaliśmy przez cały okres zamknięcia w domu. Później już mogliśmy normalnie trenować na sali – mówi Katarzyna Balon, trenerka KTT „Aida”, wielka pasjonatka tańca i zarazem powiatowa radna. - Ten powrót był bardzo potrzebny i dla dzieci i dla rodziców, bo głód tańca okazał się bardzo duży nie tylko u mnie, ale też – co mnie bardzo cieszy – u moich tancerzy. Dzisiejszy występ to był tzw. spontan. Onserwując, jak oni trenują i wiedząc, że nie mamy teraz turniejów, koncertów ani występów, a wiedząc, że możemy pojawić się gdzieś na świeżym powietrzu wykorzystaliśmy to piękne otoczenie, żeby w taneczny sposób życzyć sobie fajnych wakacji.

- Chcieliśmy też pokazać, że coś się pozytywnego dzieje. Myślę, że to też było bardzo potrzebne tancerzom, bo my też tańczymy po to, żeby pokazywać swoje umiejętności. Ale też myślę, że było potrzebne rodzicom, którzy zawsze chcą zobaczyć, czego ich dzieci się nauczyły. A dzisiaj też tańczyli rzeczy, których uczyliśmy się na zajęciach online, więc to też było pokazanie, że ta praca nie poszła na marne – dodaje Katarzyna Balon.

Tanecznym popisom przyglądali się  - i oczywiście nagradzali gromkimi brawami - nie tylko rodzice i dziadkowie młodych tancerzy. Sporą grupę wśród publiczności stanowili przypadkowi przechodnie, którzy postanowili przystanąć na chwilę i obejrzeć występ.

https://www.miastozwizja.pl/trawnik-przed-zamkiem-zmienil-sie-w-parkiet

https://www.youtube.com/watch?v=y3HjjbHe3ck&feature=emb_logo

Nie zapomniano o najzdolniejszych uczniach i absolwentach

Burmistrz wyróżnił tych, którzy mogą pochwalić się ponadprzeciętną średnią na świadectwie. Podajemy listę nazwisk

https://www.miastozwizja.pl/nie-zapomniano-o-najzdolniejszych-uczniach-i-absolwentach

W niedzielę wybory prezydenckie

Jak w 2010 i 2015 roku głosował Szczecinek?

W niedzielę 28 czerwca pójdziemy do urn wyborczych, by oddać głos na jednego z kandydatów ubiegających się o urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. O to zaszczytne stanowisko ubiega się 11 kandydatów (w kolejności alfabetycznej): Robert Biedroń, Krzysztof Bosak, Andrzej Duda, Szymon Hołownia, Marek Jakubiak, Władysław Kosiniak-Kamysz, Mirosław Piotrowski, Paweł Tanajno, Rafał Trzaskowski, Waldemar Witkowski i Stanisław Żółtek.

Który z kandydatów będzie się cieszył w niedzielę największym zaufaniem mieszkańców Szczecinka? O tym przekonamy się w nocy z niedzieli na poniedziałek - po zliczeniu głosów przez Państwową Komisję Wyborczą.

Jak w poprzednich latach głosował Szczecinek?

Otóż w 2010 roku wybory prezydencie odbyły się w cieniu tragicznego wypadku samolotu TU-154, w którym zginął urzędujący prezydent Lech Kaczyński. Wówczas pierwsza tura wyborów miała miejsce w czerwcu.

Mieszkańcy Szczecinka zagłosowali na Bronisława Komorowskiego. Gdyby podobne wyniki były w kraju, już wówczas mielibyśmy Prezydenta RP. Na kandydata Platformy Obywatelskiej glosowało 9330 szczecinecczan - 52,50 proc. uprawnionych do głosowania. Jarosław Kaczyński „wziął” 24,38 proc. głosów (4333 osób), a szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej Grzegorz Napieralski – 16,25 proc. głosów (2887 osób). Pozostali kandydaci uzyskali w Szczecinku śladowe poparcie. Do urn wyborczych poszło 54,74 proc. uprawnionych do glosowania mieszkańców Szczecinka.

Druga tura wyborów prezydenckich odbyła się na początku lipca. W Szczecinku ponowie wygrał Bronisław Komorowski z dużą przewagą nad kandydatem PiS Jarosławem Kaczyńskim – 67,30 proc. do 32,70 proc. Na kandydata Platformy Obywatelskiej głosowało 11 421 szczecinecczan. Jarosław Kaczyński wziął nad Trzesieckiem 5550 głosów. Frekwencja wyborcza w Szczecinku wyniosła 52,82 proc. i była nieco niższa niż dwa tygodnie wcześniej.

W 2015 roku obie tury wyborów prezydenckich miały miejsce w maju. W pierwszej turze mieszkańcy Szczecinka postawili na Prezydenta Bronisława Komorowskiego. Urzędująca Głowa Państwa wygrała we wszystkich 21 Obwodowych Komisjach Wyborczych.

Za Bronisławem Komorowskim uplasował się Andrzej Duda, a trzecie miejsce zajął Paweł Kukiz. Co ciekawe były lider grupy „Piersi” pokonał kandydata Prawa i Sprawiedliwości w kilku OKW. Trzech liderujących kandydatów otrzymało następującą ilość głosów od mieszkańców Szczecinka (głosowało 47,60 proc. uprawnionych do głosowania, czyli 14 994 osób spośród 31 508 osób):

Bronisław Komorowski – 5720 głosów tj. 38.14 proc.;

Andrzej Duda – 4280 głosów – 28.54 proc.;

Paweł Kukiz – 3342 głosów, tj. 22.28 proc.

Pod koniec maja odbyła się II tura wyborów AD 2015. Podobnie jak w I turze zwyciężył urzędujący Prezydent RP Bronisław Komorowski. Głosowało na niego 9050 osób, czyli 55.11 proc. biorących udział w głosowaniu.

Z kolei Andrzeja Dudę poparło 44.89 proc. mieszkańców Szczecinka. Na posła Parlamentu Europejskiego - późniejszego Prezydenta RP głos oddało 7373 osób.

https://www.miastozwizja.pl/wybory-prezydenckie-historia

Daniel Rak: Jestem przeciwny powstaniu punktu zbiórki odpadów

Władze miasta poprą złożone przez mieszkańców odwołanie od decyzji

Wraca sprawa planowanego utworzenia punktu odbioru odpadów na terenie po dawnym „Elmilku”. Przypomnijmy. Taki wniosek o pozwolenie na utworzenie punktu zbiórki we wspomnianym miejscu wpłynął do ratusza. Złożyła go warszawska firma działająca w branży od kilku lat. Póki co urząd miasta, podporządkowując się przepisom, musiał wydać pozytywną decyzję środowiskową w tej sprawie, ponieważ nie zaistniały żadne formalne, ani też prawne możliwości do jej nieudzielenia. Teraz jednak, w dalszym etapie procedowania, władze miasta będą zabiegały o to, aby do powstania punktu odbioru odpadów nie doszło. Dziś (26.06) burmistrz Daniel Rak na konferencji prasowej przedstawił swoje stanowisko w tej sprawie.

- Decyzja jest nieprawomocna. Cała procedura została wykonana prawidłowo. Jesteśmy już po rozmowach z osobami, które znajdują się w bezpośredniej strefie sąsiadującej z miejscem, gdzie taki punkt miały powstać. Uważam, że ewentualne odwołania od tej decyzji, które wpłyną od mieszkańców, będą oczywiście przesłaniem do dalszego rozpatrzenia w SKO. My, jako samorząd, jako miasto Szczecinek wzmocnimy to odwołanie – mówi burmistrz Daniel Rak. - Poprosimy o to, aby SKO uchyliło tą decyzję. I w świetle dalszego procedowania, w przypadku jeżeli SKO przychyli się do wniosku mieszkańców, którzy złożą takie odwołanie i biorąc pod uwagę to, że miasto Szczecinek będzie wzmacniało tą decyzję, mam nadzieję, że ta decyzja zostanie uchylona do ponownego rozpatrzenia.

- Jako burmistrz miasta jestem przeciwny temu, żeby na terenie miasta w ogóle znajdowały się jakieś instalacje dotyczące przetwarzania bądź gromadzenia odpadów. Nasze stanowisko jest bardzo konkretne i jednoznaczne. Uspokajam mieszkańców, proszę o trochę spokoju, sytuacja przez chwilę mogła budzić napięcia, natomiast my jako urzędnicy też musimy wykonywać pracę zgodnie z przepisami. I wydział architektury bezwzględnie wypełnił całą procedurę zgodnie z przepisami. Jesteśmy teraz w  innym etapie tej procedury, dlatego skorzystamy z kolejnych kroków. Teraz będziemy korzystali z trybów odwoławczych i będziemy dalej procedowali zgodnie z tym, co nakazuje nam rozsądek i dobro mieszkańców – dodaje burmistrz.

Więcej na ten temat w materiale wideo.

https://www.miastozwizja.pl/daniel-rak-jestem-przeciwny-powstaniu-punktu-zbiorki-odpadow

https://www.youtube.com/watch?v=V2rW9ywGMdg&feature=emb_logo

Sąd wydał wyrok: Zwolnienie dr Ogrodzińskiego było bezprawne

Władze zadłużonego szpitala zamiast przywrócić lekarza do pracy, chcą… wypłacić mu odszkodowanie

Dziś (26.06) w tutejszym Sądzie Rejonowym zapadł wyrok dotyczący zwolnienia miejskiego radnego dr Marka Ogrodzińskiego ze szczecineckiego szpitala. Sędzina, po zapoznaniu się ze sprawą, uznała że jego zwolnienie nastąpiło z naruszeniem prawa i nakazała władzom szpitala przywrócenie go na wcześniej zajmowane stanowiska.

Warto wspomnieć, że strona pozwana, czyli Szpital w Szczecinku, mający ogromne kłopoty finansowe zadeklarował, że… wolałby wypłacić dr Ogrodzińskiemu zapewne niemałe odszkodowanie, niż przywrócić go do pracy. Po takiej propozycji trudno nie odnieść wrażenia, że cała sprawa miała zdecydowanie podtekst polityczny.  Więcej na ten temat pisaliśmy m.in. w artykule „Radni nie mają wątpliwości. Zwolnienie dr Ogrodzińskiego było niezgodne z prawem”.

- Sąd w dniu dzisiejszym wydał wyrok, w którym przywrócił pana Marka Ogrodzińskiego do pracy zarówno na stanowisko dyrektora ds. medycznych, jak również na stanowisko lekarza - mówi nam mecenas Piotr Tomaka-Wacławski. - Sąd I instancji doszedł do przekonania, że rozwiązanie umowy o pracę nastąpiło z naruszeniem przepisów prawa pracy, w szczególności w kwestii związanej z koniecznością uzyskania uprzedniej zgody Rady Miasta o rozwiązanie umowy o pracę. Ponieważ takiej zgody szpital nie miał, w związku z tym nie mógł skutecznie rozwiązać umowy o pracę. I dlatego też sąd uznał, że należy pana Marka Ogrodzińskiego przywrócić do pracy.

Jeżeli wyrok się uprawomocni, wówczas władze szpitala będą miały kolejny kłopot. Mianowicie stanowisko dyrektora ds. medycznych, na które ma zostać przywrócony dr Ogrodziński, jest już zajęte. W tym wypadku jego następca będzie musiał ustąpić ze stanowiska.

- Jeżeli ten wyrok się uprawomocni, to pracodawca musi pana dr Ogrodzińskiego przywrócić na stanowisko dyrektora ds. medycznych, a tym samym będzie musiał rozwiązać stosunek pracy z nowym, obecnie funkcjonującym dyrektorem ds. medycznych. Nie jest to przeszkodą do przywrócenia pana Marka Ogrodzińskiego do pracy. Zresztą ten argument był podnoszony przez stronę przeciwną, która wnosiła o to, żeby w przypadku nawet przyjęcia przez sąd, że rozwiązanie stosunku pracy z dr Ogrodzińskim było bezprawne, to strona pozwana wnosiła o to, aby nie przywracać pana doktora do pracy, tylko zasądzić na jego rzecz odszkodowanie. Pan Marek Ogrodziński natomiast stwierdził, że on nie jest zainteresowany odszkodowaniem, tylko przywróceniem do pracy na oba stanowiska – dodaje mecenas Piotr Tomaka-Wacławski.

https://www.miastozwizja.pl/sad-wydal-wyrok-zwolnienie-dr-ogrodzinskiego-bylo-bezprawne

 

Tekst i foto: Sławomir Włodarczyk/Marzena Góra