Mocarze Gospodarcze 2017 rozdane

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 15.04.2018 / Komentarze
Była to już czternasta edycja konkursu

W piątkowe popołudnie, 13 kwietnia w sali widowiskowej szczecineckiego kina po raz kolejny odbyła się długo wyczekiwana przez wszystkich przedsiębiorców uroczysta gala wieńcząca konkurs ogłoszony przez Starostwo Powiatowe w Szczecinku „Mocarz Gospodarczy Powiatu Szczecineckiego”. 

- To nasza 14 edycja konkursu „Mocarza Gospodarczego Powiatu Szczecineckiego”. Jest mi niezmiernie miło, że przyjmujecie państwo w sposób ciągły zawsze nasze zaproszenie i że nie jest tak, że tylko kilka razy zorganizowaliśmy taką imprezę, ale ze jest to impreza cykliczna, której celem jest przede wszystkim podziękowanie dla przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność gospodarczą na terenie naszego powiatu - zwrócił się do zebranych gości starosta Krzysztof Lis. - Do tej pory przedstawiliśmy we wszystkich edycjach 337 firm. Chcemy pokazywać, że one są, działają i świetnie sobie radzą. Ale też w osobowościach gospodarczych w sposób szczególny przedstawialiśmy ludzi wyjątkowych. To 38 osób – fantastycznych przedsiębiorców, którzy od wielu lat działają na terenie powiatu szczecineckiego. Dzisiejsza gala to przede wszystkim podziękowanie państwu za wszelkiego rodzaju przedsięwzięcia gospodarcze, kulturalne, społeczne i inwestycyjne, które wydarzyły się w 2017 roku w naszym powiecie.

Przypomnijmy, że celem konkursu jest uhonorowanie firm, które w minionym roku osiągnęły najlepsze wyniki ekonomiczne i wyróżniły się zaangażowaniem w rozwój gospodarczy naszego powiatu. Kapituła, podczas przyznawania tytułu Mocarza Gospodarczego wzięła również pod uwagę czynne angażowanie się w rozwój gospodarczy naszego regionu przez wszystkich nominowanych. Kto tym razem został uhonorowany w poszczególnych kategoriach?

Udanym debiutem minionego roku okrzyknięto otwarcie Mr. Y’s Room, za które statuetkę otrzymał Mateusz Kaźmierczak. Wyróżnienie z kolei otrzymała agencja turystyczna Aga-Toma Agnieszka Tomaszewicz. Przedsięwzięciem Inwestycyjnym Roku w kategorii „mikro i mały inwestor” ogłoszono remont, rozbudowę i doposażenie Rancza Panderossa. Z kolei w kategorii „średni i duży inwestor” nagrodzona została budowa Hospicjum Stacjonarnego w Szczecinku, za którą statuetkę odebrał ks. Marek Kowalewski, prezes Stowarzyszenia Hospicjum Domowe im. Św. Franciszka z Asyżu.

Najlepszym Spożywczym Produktem Roku okrzyknięto Marziali Caffe i Barattolo Bistrot. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymały burgery Oregano z Oregano Burger. Statuetkę za najlepszy Produkt Roku w kategorii „Turystyczne i inne” otrzymał Maciej Kaźmierczak za swój Escape Room. Wyróżnienie z kolei odebrała Karolina Brach i jej Centrum Weterynaryjne Max-Wet. Najlepszym Podmiotem Działającym w Usługach okazało się Wielobranżowe Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „Vimet” Jarosław Zwolan. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymał Gabinet Funkcjonalnej Rehabilitacji Ortopedycznej Wojciech Jakimiec.

Decyzją kapituły Gospodarczą Osobowością Roku został pan Adolf Dziekiewicz, założyciel i właściciel Zakładu Mechanicznego Ad Met, który funkcjonuje w Szczecinku od 1969 roku. W kategorii Pozagospodarcze Wydarzenie Roku zwycięskim wydarzeniem okazał się Europejski Mały Festiwal Filmowy "Integracja Ty i Ja". Wyróżnienie w tej kategorii otrzymały zawody wędkarskie Savage Gear Trophy. Natomiast Pozagospodarczą Osobowością Roku decyzją kapituły wybrany został ks. Marek Kowalewski.

Tekst: Marzena Góra
Zdjęcia: Sławomir Włodarczyk