Muzeum szykuje „Maskaradę” i prosi o pomoc

Miasto z Wizją / 05.01.2017 / Komentarze
Poszukiwane eksponaty i zdjęcia dokumentujące dawne bale i imprezy karnawałowe

Za kilkanaście dni będziemy mogli zobaczyć – a nasi rodzice i dziadkowie przypomnieć sobie – jak w Szczecinku świętowano w sylwestra i bawiono się na karnawałowych potańcówkach wiele lat temu. To za sprawą organizowanej w Muzeum regionalnym wystawy pod nazwą „Maskarada”, która zostanie otwarta dla wszystkich zwiedzających w czwartek, 19 stycznia.

Tymczasem pracownicy muzeum poszukują osób posiadających w swoich domowych zbiorach eksponaty, które mogłyby wzbogacić wspomnianą wystawę.

- Jeśli macie w swoich domowych archiwach fotografie dawnych balów i imprez, przyślijcie je do nas. Nie pogardzimy także innymi akcesoriami, które mogły służyć rodzicom i dziadkom w czasie szalonych imprez, takich jak stroje, torebki, maski, wachlarze, muszki, karnety balowe, zaproszenia itd. – zwracają się z prośbą do mieszkańców pracownicy muzeum.

Skany zdjęć można przesyłać na adres szczecinekmuz@pro.onet.pl, a wszelkie eksponaty dostarczać do muzeum w godzinach jego otwarcia.

Tekst: Marzena Góra
Foto: Muzeum Regionalne w Szczecinku