Muzeum zaprasza nas na wideowycieczkę

• Tv
Miasto z Wizją / 06.04.2020 / Komentarze
O historii i ciekawostkach związanych z danymi lokalizacjami opowiada Mateusz Zacharewicz

Szczecineckie Muzeum Regionalne – podobnie jak inne instytucje kulturalne - od kilku tygodni jest zamknięte dla osób odwiedzających. Nie oznacza to jednak, że pracownicy zrobili sobie wolne. Wręcz przeciwnie – zadbali o to, żebyśmy wciąż mieli dostęp do historycznych ciekawostek. I to, rzecz jasna, bez wychodzenia z domu.

Regularnie zaczęli oni przygotowywać dla nas krótkie filmowe produkcje, w których „zabierają” nas na zwiedzanie interesujących miejsc w okolicy. O ich historii i ciekawostkach związanych z danymi lokalizacjami opowiada Mateusz Zacharewicz ze szczecineckiego muzeum.

Tym razem opowiada nam o historii rodu von Hertzberg. Aby lepiej przyjrzeć się ich dziejom odwiedzamy pobliski Lotyń i Brokęcino. Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo.

Tekst: Marzena Góra

Wideo: Muzeum Regionalne w Szczecinku