Na Bugno objazdem i na skróty przez tory

Miasto z Wizją / 17.09.2017 / Komentarze
Budowniczowie obwodnicy przygotowują się do operacji zburzenia wiaduktu. Obiekt zostanie zamknięty w poniedziałek 18 września

O tym, że wiadukt nad torami kolejowymi na szlaku Szczecinek - Białogard, prowadzący na Bugno i dalej do Gałowa, Trzcinna i Sporego zostanie wyburzony, piszemy dość często. Ostatnio kilka dni temu w artykule:

Co prawda generalny wykonawca inwestycji budowy obwodnicy Szczecinka w ciągu drogi ekspresowej S11 firma "Eurovia" zapowiada zamkniecie wiaduktu już od lipca, ale wydaje się, że właśnie oto nadszedł kres budowli liczącej sobie kilkadziesiąt lat.

Wiadukt ma zostać zamknięty dla ruchu kołowego i pieszego (później zostanie wyburzony) w poniedziałek 18 września. Piesi i rowerzyści będą mogli dostać się na Bugno przejściem przez tory zlokalizowanym vis a vis wschodniej pierzei budynku Powiatowego Urzędu Pracy - na zdjęciach: postęp robót w czwartek 14 września).

Z kolei kierowcy jadący do "Eldy", PWiK i wspomnianych miejscowości pojadą objazdem ulicą Koszalińska i dalej starym traktem prowadzącym kilkadziesiąt lat temu do Koszalina.

Jak poinformowała "Eurovia", z nowego wiaduktu mającego połączenie z droga ekspresową S11 będziemy mogli skorzystać od 30 listopada 2018 roku.