Na Bugno z ominięciem Szczecinka

Miasto z Wizją / 07.05.2021 / Komentarze
Ratusz ogłosił przetarg na budowę długo wyczekiwanej drogi - łącznika

Na przełomie czerwca i lipca br. - o ile postępowanie przetargowe zostanie rozstrzygnięte z powodzeniem - ruszą prace przy budowie nowej drogi koło byłej strzelnicy garnizonowej, łączącej Bugno z rondem na styku drogi ekspresowej S11 i drogi krajowej nr 11.

Ratusz ogłosił już przetarg na realizację inwestycji pn. "Budowa odcinka drogi łączącej ul. Bugno z drogą krajową nr 11 w Szczecinku".

Warto w tym miejscu podkreślić, że budowa nowej drogi będzie możliwa dzięki wsparciu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Miasto Szczecinek otrzymało w jego ramach dotację w wys. blisko 1,3 mln zł.

Nowa droga o nazwie ul. Poprzeczna będzie miała jezdnię o szer. 6 m plus chodnik o szer. 2 m. Arteria zostanie oświetlona oraz uzbrojona w sieć wodociągową oraz kanalizację deszczową i sanitarną.

Tekst i foto: S. Włodarczyk