Na nowe autobusy jeszcze poczekamy

Miasto z Wizją / 27.05.2023 / Komentarze
Miasto zdecydowało o unieważnieniu przetargu

Na nowe autobusy elektryczne przyjdzie nam jeszcze poczekać. Ostatnie postępowanie przetargowe nie przyniosło pozytywnego finału - wszystkie sześć ofert było wyższych od kwoty jaką na zakup pojazdów planuje przeznaczyć miasto. Stąd też decyzja o unieważnieniu przetargu.

Komunikat ratusza: Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn: „Rozwój zielonego transportu publicznego w mieście Szczecinek poprzez zakup 5 autobusów o napędzie elektrycznym wraz z ładowarkami” Miasto Szczecinek zawiadamia, że postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego zostaje unieważnione. Podstawą faktyczną unieważnienia było przewyższenie oferty z najniższą ceną kwoty, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

Miasto otrzymało na zakup elektryków wsparcie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w wys. ponad 8,5 mln zł oraz pożyczkę w kwocie prawie 2,5 mln zł. Okazuje się, że to w dzisiejszych czasach za mało.