Na nowym boisku zagramy w przyszłe wakacje

Miasto z Wizją / 05.04.2018 / Komentarze
Przy ul. Połczyńskiej, w miejscu klepiska, powstanie nowoczesny obiekt sportowy

Już niedługo dzieci i młodzież z osiedla Zachód otrzymają do swojej dyspozycji kolejny obiekt sportowy, gdzie będą mogły aktywnie spędzać wolny czas. Ruszyły już procedury przetargowe mające na celu wyłonienie wykonawcy, który podejmie się zamienienia piaszczystego klepiska przy ul. Połczyńskiej w boisko z prawdziwego zdarzenia. Teraz, po ponad 30 latach od powstania osiedla, przyszła pora, aby to miejsce wyremontować i przystosować do otaczającej rzeczywistości.

Inwestycja ta będzie niejako zwieńczeniem remontów obiektów sportowych w tej części Szczecinka. Kilka lat temu powstało oświetlone boisko do koszykówki przy ul. Budowlanych. Jesienią Szczecinecka Spółdzielnia Mieszkaniowa rozpoczęła remont boiska piłkarskiego przy ul. Lwowskiej. Infrastruktura już jest. Wiosną położona zostanie murawa. Wkrótce prace powinny ruszyć również przy ul. Połczyńskiej.

- To kolejna inwestycja, którą realizujemy wspólnie ze Szczecinecką Spółdzielnią Mieszkaniową – mówi nam wiceburmistrz Daniel Rak. - Przestrzeń ta znajduje się praktycznie w centralnej części osiedla i to klepisko mam nadzieję, że zostanie wkrótce przebudowane. Do 12 kwietnia czekamy na oferty, postępowanie trwa, wpływają zapytania od wykonawców.

- Cała ta ogrodzona przestrzeń będzie przebudowana. Boisko w dalszym ciągu będzie znajdowało się w niecce, ale zmieni się całkowicie jego wygląd i funkcjonalność. Powstaną tu dwa boiska o powierzchni poliuretanowej. Będą to boiska wielofunkcyjne. Będą one miały na swojej przestrzeni wyrysowane dominanty do gry w kosza, do gry w piłkę ręczną czy do gry w piłkę dla dzieci. Będzie to taki typowy osiedlowy obiekt sportowy, który jest w tym miejscu naprawdę potrzebny.

- Mamy nadzieję, że 12 kwietnia wpłyną oferty od potencjalnych wykonawców. Inwestycja jest dwuletnia. Będziemy jeszcze doprecyzowywać nasze zobowiązania i wkłady finansowe ze spółdzielnią. Po rozstrzygnięciu przetargu sporządzony zostanie także harmonogram. W przetargu jednym z kryteriów jest też termin realizacji, także trudno jest powiedzieć, kiedy dokładnie zakończymy tę inwestycję – dodaje nasz rozmówca.

Jak czytamy w dokumentacji przetargowej, zakres prac obejmie rozbudowę i przebudowę istniejącego boiska gruntowego wraz z wykonaniem urządzeń budowlanych. Celem jest jego zastąpienie obiektem wielofunkcyjnym o bezpiecznej nawierzchni, ogrodzenie, oświetlenie i odwodnienie, budowa parkingu dla rowerów i towarzyszącej infrastruktury.

Zakres prac obejmuje również zagospodarowanie terenu wokół boiska polegające m.in. na nasadzeniu szpaleru tui kolumnowych. Co najważniejsze, przyszły zespół boisk otrzyma oświetlenie w postaci 16 reflektorów zlokalizowanych na 6 słupach.

Miasto założyło, że inwestycja rozpocznie się latem tego toku i zostanie sfinalizowana najpóźniej do końca lipca 2019 roku.

Tekst: Marzena Góra
Foto: Sławomir Włodarczyk