Na pomoc bezdomnym i ptakom

Miasto z Wizją / 09.01.2017 / Komentarze
113 interwencji Straży Miejskiej

W ubiegłym tygodniu strażnicy miejscy podjęli 113 interwencji w stosunku do 105 osób.

- Za pomocą kamer monitoringu ujawniliśmy 19 zdarzeń, z czego w 16 przypadkach interwencję podejmowały nasze patrole - mówi "Miastu z Wizją" komendant SM Grzegorz Grondys.

W poniedziałek (2.01) około godz. 9.20 patrolując centrum miasta strażnicy na wysokości wjazdu do sklepu Netto zauważyli dwa pojazdy, które się ze sobą zderzyły. Na miejscu okazało się, że uczestnicy kolizji nie potrzebują pomocy, a na miejsce została już wezwana Policja.

Tego samego dnia wieczorem strażnicy skontrolowali cztery miejsca gdzie przebywają bezdomni. Wylegitymowano 8 osób. Wszyscy odmówili przyjęcia pomocy.

W środę (4.01) patrol ponownie podjął akcję kontroli miejsc koczowania bezdomnych. Zlustrowano pięć obiektów, wylegitymowano 7 osób. Podobnie jak kilka dni wcześniej, wszyscy odmówili pomocy.

W czwartek (5.01) około godz. 19 strażnicy kolejny raz (wraz z pracownikiem MOPS) kontrolowali miejsca gdzie przebywają bezdomni.

- Tym razem skontrolowaliśmy sześć miejsc legitymując 9 osób - mówi G. Grondys. - Bezdomni otrzymali kołdry i koce oraz kolejny raz zostali poinformowani o możliwości umieszczenia ich w noclegowni lub ośrodkach dla bezdomnych oraz innych formach pomocy. W związku z niskimi temperaturami do bezdomnych "zajrzeliśmy" jeszcze przed północą i nad ranem. Takie akcie będziemy powtarzać przez całą zimę.

W sobotę (7.01) podczas patrolowania ul. Polnej strażnicy ujawnili rozbitą szybę w wiacie przystankowej Komunikacji Miejskiej.

W niedzielę (8.01) strażnicy przyjęli dwa zgłoszenia o przymarzniętych do tafli jeziora Trzesiecko łabędziach.

- Zgłoszenia nie potwierdziły się, ale za każdym razem wywołały szereg niepotrzebnych czynności i zaangażowania straży pożarnej - kończy G. Grondys.

W piątek (6.01) strażnicy wraz z patrolem policji zabezpieczali Orszak Trzech Króli.