Na pomoście kolejny raz rozbrzmiała muzyka

• Tv
Miasto z Wizją / 16.08.2020 / Komentarze
Tym razem przed publicznością wystąpił poznański bard Tomasz Bateńczuk

Na kolejną taką okazję bez wątpienia czekało sporo osób, które tęsknią za letnimi rozrywkami oraz spotkaniami ze znajomymi i przyjaciółmi. Wprowadzone w marcu rządowe restrykcje i dalsze decyzje spowodowały, że w tym roku większość imprez i koncertów już zostało odwołanych, a pozostałe stoją pod wielkim znakiem zapytania. Tym bardziej cieszą inicjatywy, które przywracają „normalność” i umożliwiają nam obcowanie z kulturą. W ten weekend mieszkańcy mogli kolejny raz nie tylko spotkać się w większym gronie, spędzić wspólnie czas na świeżym powietrzu, ale także wziąć udział w kulturalno-rozrywkowym wydarzeniu.

Doskonałą okazją do tego był zorganizowany w sobotę, 15 sierpnia kameralny koncert. Odbył się on na pomoście, gdzie mieści się obecnie smażalnia ryb Eko-Rybka.  To właśnie tu w lipcu minionego roku odbył się pierwszy koncert pod nazwą „Muzyczny Pomost”. Inicjatywa związana z organizacją muzycznych wydarzeń właśnie w tym miejscu jest kontynuowana również w tym roku. W pierwszych dniach czerwca Eko-Rybka gościła Magdalenę Górecką oraz Jakuba Szubę, którzy zaprosili mieszkańców na wspólny koncert. Teraz mieszkańców na wspólne koncertowanie nad Trzesieckiem zaprosił kolejny artysta.

W ten weekend coś dla siebie znaleźli tu miłośnicy poezji śpiewanej w wysmakowanym wydaniu. Przed publicznością wystąpił poznański bard Tomasz Bateńczuk. Pan Tomasz tworzy piosenki poetyckie do wierszy polskich, ormiańskich, francuskich i wietnamskich poetów, m.in. Kaliny Izabeli Zioły, Dariusza Lebiody, Magdaleny Pocgaj, Beniamina Marii Bukowskiego, Gagika Davtyana czy toruńskiego aktora Dariusza Bereskiego. Słuchaczom bez wątpienia jego muzyczne interpretacje przypadły do gustu, o czym świadczyć mogły głośne brawa, którymi publiczność raz po raz dziękowała artyście. Koncert został zorganizowany przez SzLOT, SAPiK i smażalnię ryb EKO- Rybka.

Tekst, zdjęcia, montaż: Marzena Góra