Na przejażdżkę miejskim rowerem od 1 marca

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 20.02.2020 / Komentarze
Właśnie rozpoczęły się intensywne przygotowania do tegorocznego sezonu

Właśnie rozpoczęły się intensywne przygotowania do tegorocznego sezonu rowerowego w naszym mieście. Pracownicy Komunikacji Miejskiej rozpoczęli prace związane z ponownym montażem elementów stacji obsługującej elektroniczny system wypożyczeń. Podzespoły odpowiedzialne za działanie elektronicznych paneli na zimę zostały zdemontowane, aby zapobiec ich uszkodzeniu w wyniku chociażby m.in. ewentualnych niskich temperatur. Teraz stacje są ponownie wyposażane w systemy elektroniczne. Wkrótce na stacjach pojawią się także rowery.

Tegoroczny sezon ma ruszyć wraz z początkiem marca.  Jeśli tylko warunki będą sprzyjały rowerowym przejażdżkom i nie nastąpi niespodziewane załamanie pogody, wypożyczalnie zostaną uruchomione 1 marca. Gdyby jednak pogoda wyjątkowo nie sprzyjała, wówczas rowery zostaną udostępnione mieszkańcom nieco później.   

- Przygotowujemy już stacje do nowego sezonu. Jeżeli pogoda nie pokrzyżuje nam planów, to ruszamy od 1 marca – mówi nam Tomasz Merk, prezes Komunikacji Miejskiej.

Dla mieszkańców, którzy regularnie korzystali z tej formy transportu i poruszali się po Szczecinku na jednośladach, mamy dobrą wiadomość. Szczecinecka Wypożyczalnia Rowerów Miejskich „wzbogaciła” się o trzy nowe stacje. Stanęły one przy ul. Trzesieckiej w pobliżu pętli autobusowej, obok Komendy Policji przy ul. Polnej oraz przy ul. Mickiewicza. Montaż wspomnianych stacji to efekt realizacji ubiegłorocznego Budżetu Obywatelskiego, a rozbudowa SWRM była jednym ze zwycięskich projektów, które uzyskały największe poparcie głosujących. Z nowych stacji będziemy mogli korzystać już w marcu. Tym samym teraz będziemy mieli do swojej dyspozycji 27 rowerowych stacji.

Przypomnijmy, że miejskie jednoślady w trakcie zimowej przerwy od „pracy” przeszły wszystkie wymagane przeglądy, a także konserwację i ewentualne naprawy. Choć tych – jak przyznają pracownicy KM – było niewiele, bowiem mieszkańcy przez cały sezon dbali o wypożyczany sprzęt, a tym samym nie dokonali żadnych poważniejszych zniszczeń wynikających z nadmiernej eksploatacji czy niewłaściwego użytkowania.

Tekst: Marzena Góra

Foto: Sławomir Włodarczyk