Na rowerze, z kijkami i wędką. Super impreza u św. Franciszka

Miasto z Wizją / 06.10.2016 / Komentarze
13 Papieskie Wyścigi w Kolarstwie Przełajowym

Po raz 13. na terenie parafii pw. św. Franciszka z Asyżu rozegrane zostały Papieskie Wyścigi w Kolarstwie Przełajowym.

Na uroczo położonej trasie prowadzącej pobliskimi duktami leśnymi rywalizowały dzieci, młodzież i dorośli. Co ostatni wystartowali w kategorii open.

Mimo niesprzyjającej aury, na starcie stanęło kilkudziesięciu miłośników wyścigów kolarskich. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych wyróżnieni zostali medalami i drobnymi upominkami przygotowanymi przez organizatorów, prócz parafii, również Urzędu Miasta oraz Ośrodka Sportu i Rekreacji, który zadbał o zaplecze logistyczne tej fajnej imprezy.

Zwycięzców honorował osobiście gospodarz dzisiejszej imprezy, proboszcz parafii pw. św. Franciszka z Asyżu ksiądz Marek Kowalewski.

To nie wszystko. Szef Wojskowego Koła PTTK "Wiarusy" Bogdan Bereszyński poprowadził seniorów szlakiem Jana Pawła II - w nordic walking.

Swoją cegiełkę do tej fajnej imprezy dołożyli też wędkarze Koła PZW "Jesiotr", którzy zorganizowali zawody wędkarskie dla przedszkolaków. Areną wędkarskich zmagań był parafialny staw.

- Udział w zawodach wzięło troje dzieci - mówi "Miastu z Wizją" Jarosław Liniewicz, sędzia główny wędkarskiej rywalizacji, na co dzień członek zarządu "Jesiotra".

- Mieliśmy mały problem z rybami, gdyż wcześniej… zaczaiła się na nie wydra. Uczyniła to dość skutecznie, ale małych karasków, rzecz jasna, nam nie zabrakło.