Na rybach z Mistrzem Polski

• Tv
Miasto z Wizją / 18.09.2020 / Komentarze
Nad Trzesieckiem gościł Marcin Stańczyk

To niecodzienna i niezwykle wielka przyjemność - wybrać sie na ryby z jednym z najlepszych wędkarzy w kraju - Mistrzem Polski w Wędkarstwie Spławikowym Marcinem Stańczykiem.

Członek wędkarskiego teamu Kadry Narodowej Polski, wielokrotny uczestnik Mistrzostw Świata i Europy gościł nad Trzesieckiem. Dziś (czwartek, 17 września) na promenadzie przy I Liceum Ogólnokształcącym podpatrywaliśmy jak łowi Mistrz.

Najpierw był rozładunek multum sprzętu z zasobnej furgonetki. Później przygotowanie zanęty i sprzęty, czyli cały wędkarski rytuał. Na końcu finał, czyli wędkowanie trzesieckich płoci i okoni.

- Na rybach jestem kilka razy w tygodniu. Cenię swoje hobby, nie wyobrażam sobie bym mógł robić coś innego - ujawnił w rozmowie z "Miastem z Wizją" Marcin Stańczyk.

Wędkarz pochodzący z Łodzi (ciekawostka: zapalony kibic piłkarski pierwszoligowego ŁKS-u) nie mógł się nachwalić Szczecinka i naszego jeziora.

- Macie olbrzymie szczęście, wokół piękne jeziora zasobne w ryby. Ja niestety, w Łodzi tego nie mam. Dlatego bardzo wam zazdroszczę. Wędkarza do Szczecinka zaprosili szefowie Szczecineckiej Lokalnej Organizacji Turystyczne i Samorządowej Agencji Promocji i Kultury.

- To dla nas zaszczyt, że Marcin przyjął zaproszenie. W Szczecinku powstaje obszerny materiał realizowany przez dziennikarza "Wiadomości Wędkarskich" Józefa Wróblewskiego - mówi "Miastu z Wizją" szef SzLOT Mariusz Getka.

- Naprawdę warto zgłębić tajemnice wędkarstwa wyczynowego. Niby niczym się nie różni od rekreacyjnego połowu ryb, a jednak to olbrzymia różnica. Jest nam niezmiernie miło, że Marcin przyjął nasze zaproszenie i w Szczecinku powstaje kolejny materiał "Wiadomości Wędkarskich". Świadczy to o tym, że nasze miasto mocno dzierży tytuł Wędkarskiej Stolicy Polski.

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo z przygotowań Mistrza Polski do połowy ryb na Trzesiecku.

Tekst, foto, wideo: Sławomir Włodarczyk

Montaż filmu: Marzena Góra