Na schronisko przekazaliśmy rekordową kwotę z 1 procenta

Miasto z Wizją / 24.11.2016 / Komentarze
Mieszkańcy, rozliczając się z fiskusem, okazali się wyjątkowo hojni dla zwierzaków

Każdego roku rozliczając się z fiskusem mamy możliwość przekazania 1 procenta swojego podatku na wybraną organizację, stowarzyszenie czy fundację. Szczecineccy przyjaciele czworonogów z pewnością nie mają problemu z podjęciem decyzji o tym, komu podarować swój jeden procent. Dzięki corocznemu wsparciu mieszkańców właśnie w takiej formie, miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt znacznie podniosło swój standard, zapewniając bezdomnym zwierzakom nie tylko opiekę, ale także coraz lepsze warunki. Nie inaczej było w tym roku, choć nie obyło się też bez niespodzianki. Okazało się, że byliśmy wyjątkowo hojni, przekazując na rzecz placówki rekordową kwotę.

- Mamy już rozliczenie wpłat z 1procenta za 2015 rok. Kwota jest wielka, jak nigdy dotąd. Na naszym koncie w Fundacji Pomocy Zwierzętom Bono mamy dokładnie 24 tysiące 303,60 złotych – mówi Danuta Kadela, szefowa Schroniska PGK. - Żadne słowa nie oddadzą naszej radości i wdzięczności dla państwa. Spokojnie możemy kończyć wiaty na wybiegach tylnych, a wiosną dokończyć betonowy parkan oddzielający schronisko od ogrodów działkowych. To jest nasz priorytet i na to pójdą wszystkie uzbierane pieniądze, aby lepiej żyło się naszym zwierzętom, a i hałas dobiegający czasami ze schroniska był mniej uciążliwy dla naszych sąsiadów.

- Serdecznie dziękujemy Fundacji Bono za użyczenie konta. Bez ich pomocy taka zbiórka nie byłaby możliwa. Największe podziękowania składamy dla wszystkich, którzy nas wspierają. Sami nie zdziałalibyśmy nic, a razem możemy przenosić góry, aby nasze zwierzęta miały namiastkę domu w schronisku. Dziękujemy nieustająco i zapraszamy do odwiedzenia naszego schroniska. Nieustająco prosimy także o dalsze wsparcie, ponieważ wszystkie zwierzęta na to zasługują, zasługują na dom, chociażby w schronisku – dodaje.

Przypomnijmy, że to właśnie dzięki życzliwości mieszkańców naszego miasta oraz wszystkich sympatyków szczecineckiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt, którzy zdecydowali się przekazać 1 procent swojego podatku czworonogom, w placówce udało się przeprowadzić szereg inwestycji wpływających na poprawę komfortu życia zwierzaków. To właśnie dzięki tym środkom możliwa była budowa tak potrzebnej kociej woliery.

Tekst, foto: Marzena Góra