Na terenie po dworcu PKS powstaną nowoczesne apartamentowce

Miasto z Wizją / 12.10.2016 / Komentarze
Joanna Matysiak: Firma Urbaniak planuje budowę kolejnych, atrakcyjnych pod względem architektonicznym, lokali mieszkalnych

Jak informowaliśmy kilka dni temu, teren po byłym dworcu PKS znajdujący się przy ul. Kaszubskiej, znalazł nabywcę. Na zakup atrakcyjnie położonej nieruchomości zdecydowała się firma Urbaniak Inwestycje Sp z o.o.

- Przetarg został rozstrzygnięty, cena została zaakceptowana przez Radę Nadzorczą i właściciela, ale kiedy podpiszemy akt notarialny, a co za tym idzie otrzymamy wpłatę za sprzedaż, będziemy mogli mówić o faktycznej sprzedaży działek i o cenie sprzedaży. Termin zawarcia aktu notarialnego został ustalony na 14 października br – mówi "Miastu z Wizją" Halina Mozolewska, prezes PKS Szczecinek.

Dodajmy, że firma Urbaniak już wcześniej prowadziła inwestycje w naszym mieście. To ta sama, która odrestaurowała, przebudowała i zaadoptowała na mieszkania wiekowy koszarowiec stojący przy ul. Polnej. Do niej należy także trzykondygnacyjny apartamentowiec, który właśnie powstaje przy zbiegu ulic: Karlińskiej i Kościuszki, w samym rogu osiedla Generalskiego. Tu mieszkania rozeszły się w mgnieniu oka, a chętnych na ich zakup było więcej, niż dostępnych lokali. Teraz osoby, które nie „załapały” się na mieszkania na os. Generalskim, będą miały okazję nabycia podobnych w ścisłym centrum miasta. Jak się dowiedzieliśmy, podobna inwestycja ma zostać zrealizowana właśnie na placu po byłym dworcu PKS.

- Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Szczecinku na drodze przetargu pisemnego nieograniczonego na zbycie nieruchomości niezabudowanej stanowiącej własność rzeczonego przedsiębiorstwa wybrała ofertę firmy Urbaniak Inwestycje Sp z o.o. Na wspomnianej nieruchomości, Firma Urbaniak planuje propozycję budowy kolejnych, atrakcyjnych pod względem architektonicznym, lokali mieszkalnych oraz wykorzystanie terenu zgodnie z jego przeznaczeniem dokładniej opisanym w miejscowym planie zagospodarowania – mówi nam Joanna Matysiak z firmy Urbaniak Inwestycje.

Przypomnijmy, że przyszły właściciel, zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, będzie mógł posadowić tu m.in. zabudowę usługową oraz lokale mieszkalne.

- Naszym klientom w pierwszej kolejności będziemy proponować lokale mieszkalne na nowej inwestycji "Twoje Ogrody" przy ul. Polnej w Szczecinku. Jest to trzecia propozycja mieszkaniowa dla mieszkańców Szczecinka. Kolejnym planowanym projektem jest właśnie inwestycja usytuowana na terenie przy ul. Kaszubskiej – dodaje Joanna Matysiak.

Tekst: Marzena Góra
Foto: Urbaniak Inwestycje/Sławomir Włodarczyk