Na ulicach miasta będzie jaśniej

Miasto z Wizją / 24.02.2018 / Komentarze
Ciąg dalszy oświetleniowej rewolucji w Szczecinku

Niejako przy okazji budowy nowego oświetlenia szczecineckich ulic, miasto postanowiło dodatkowo oświetlić 14 obiektów. Mówił o tym wiceburmistrz Daniel Rak w styczniowym Programie Samorządowym „Miasta z Wizją”:

Stosowne decyzje już zapadły. Ratusz ogłosił właśnie przetarg na realizację tej inwestycji. Nosi ona nazwę: „Budowa instalacji oświetlenia 14 obiektów na terenie miasta Szczecinek”.

Jakie ulice i obiekty na terenie miasta będą „jaśniejsze”? A więc: Szarych Szeregów, Winniczna w kierunku ulicy Cieślaka, Sójczej, Wypoczynkowa, Wyścigowa i teren przy ulicy Sadowej i W. Bartoszewskiego, Lelewela, Nowa 1-5 i Myśliwska 4-7, Koszalińska oraz Mierosławskiego.

To nie wszystko. W ramach inwestycji zostanie też przeprowadzona budowa oświetlenia terenu przy ul. Wyszyńskiego 27-35, przebudowa drogi - ulicy Szarych Szeregów i Bocznej w zakresie budowy instalacji oświetlenia drogowego oraz budowa oświetlenia w parku miejskim, na terenie garaży przy ulicy Narutowicza oraz bieżni lekkoatletycznej przy SP nr 7.

Warto podkreślić, że roboty w części realizowane będą z wykorzystaniem słupów, wysięgników i opraw oświetleniowych pochodzących z demontażu obecnie realizowanej inwestycji oświetlenia szczecineckich ulic. Pozostałe materiały zapewni wykonawca.

Ratusz zaplanował, że inwestycja zostanie zrealizowana do 31 lipca br.