Nad miastem pojawiła się czerwona błyskawica

• Tv
Miasto z Wizją / 13.12.2020 / Komentarze
"Laserowy" strajk kobiet w Szczecinku

Po intensywnej fali protestów, jaka przetoczyła się przez nasz kraj kilka tygodni temu, kobiety – tak jak zapowiadały – nie składają parasolek. I choć ograniczone zostały strajki w większych grupach na świeżym powietrzu, to przeciwnicy niedawnego wyroku Trybunału Konstytucyjnego nie dają o sobie zapomnieć i regularnie wyrażają swoje oburzenie z powodu próby ograniczania praw kobietom.

Tak było również w sobotę, 12 grudnia w Szczecinku. Na jednej ze ścian wieży ciśnień znajdującej się przy ul. Lipowej i Narutowicza po zapadnięciu zmroku można było zobaczyć dynamiczną grafikę. Laserowy „pokaz” jednoznacznie tematyką nawiązywał do strajkowych grafik. To z pewnością nie ostatnia tego typu akcja w naszym mieście.

Tekst, zdjęcia: Marzena Góra