Nagrodzono najlepszych fotografów sportowych

Miasto z Wizją / 07.11.2016 / Komentarze
Na zamku odbyła się finałowa gala konkursu, w trakcie której poznaliśmy nazwiska tegorocznych laureatów

W miniony weekend do szczecineckiego zamku zjechali najbardziej uzdolnieni fotografowie specjalizujący się w fotografii sportowej z niemal każdego zakątka kraju. To za sprawą Finałowej Gali Polskiego Konkursu Fotografii Sportowej, która po raz pierwszy odbyła się właśnie nad Trzesieckiem. Tego wieczoru poznaliśmy nazwiska laureatów tegorocznej edycji konkursu.  Trzeba przyznać, że komisja konkursowa pod przewodnictwem Jerzego Kleszcza w składzie: Iwona Aleksandrowicz, Jakub Atys, Marcin Bielecki, Andrzej Iwańczuk i Paweł Sławski mieli nie łatwego zadania, bowiem na konkurs wpłynęła rekordowa liczba prac. Wiemy już, które spośród ponad 2 tys. zdjęć najbardziej spodobały się jurorom.

Wśród zawodowców najbardziej jurorom spodobała się praca Daniela Frymarka, który wywalczył nagrodę Grand Prix. Ponadto za serie zdjęć autorstwa fotografów zawodowych I miejsce otrzymał Marek Lapis (Polska Agencja Fotografów FORUM), II miejsce - Aleksander Knitter (Gazeta Pomorska Chojnice), III miejsce - Daniel Frymark (Radio Weekend). Z kolei w kategorii zdjęć pojedynczych I miejsce zdobył Michał Stańczyk (Cyfrasport), II miejsce - Bartłomiej Jurecki (Tygodnik Podhalański), III miejsce - Sławomir Kowalski.

Podczas uroczystej gali nagrodzono także pasjonatów sportu, którzy fotografią zajmują się amatorsko. Grand Prix konkursu przyznano Tomaszowi Kasjaniukowi za zdjęcie wykonane podczas tegorocznych Halowych Mistrzostw Polski w Lekkoatletyce. Jurorzy przyznali także nagrody za serię zdjęć - I miejsce - Maciej Bednarz, II miejsce - Alicja Niewitecka, II miejsce - Mariusz Hajdarowicz, oraz za zdjęcia pojedyncze w kategorii amatorów: I miejsce - Konrad Czech, II miejsce - Bartłomiej Ziółkowski, III miejsce - Tomasz Kasjaniuk.

Poznaliśmy także nazwiska laureatów nagród specjalnych. Nagroda specjalna Lotto Ekstraklasy w kategorii fotografów zawodowych powędrowała do Aleksandra Majdańskiego. W kategorii amatorów natomiast docenione zostały prace kolejno: Nagroda specjalna Polskiego Związku Koszykówki - Michał Orłowski; Nagroda specjalna Miasta Szczecinek - Marcin Wilk; Nagroda specjalna Polskiego Związku Piłki Nożnej - Marcin Rafacz; Nagroda specjalna Związku Piłki Ręcznej w Polsce - Marcin Selerski; Nagroda specjalna Think Tank - Róża Koźlikowska.

Tekst: Marzena Góra
Foto: Polski Konkurs Fotografii Sportowej