Najlepsi uczniowie, sportowcy i artyści ze stypendiami burmistrza

Miasto z Wizją / 24.11.2016 / Komentarze
Nagrody młodym mieszkańcom wręczył burmistrz Daniel Rak oraz Tomasz Czuk, dyrektor MJOO

W czwartek, 24 listopada w szczecineckim ratuszu odbyła się coroczna uroczystość, na którą z pewnością czekało wiele młodych osób, ubiegających się o stypendia Burmistrza Miasta. Tego dnia poznaliśmy tych najzdolniejszych, którzy w minionym rok szkolnym udowodnili, że trud włożony w zdobywanie wiedzy i ciężka praca zawsze zostają zauważone. Burmistrz miasta po raz kolejny nagrodził tych, dla których nauka jest nie tylko obowiązkiem, ale też wielką przyjemnością. Nie zapomniano również o młodych artystach i sportowcach, którzy w ostatnim roku osiągnęli znaczące sukcesy w swoich dziedzinach, rozsławiając Szczecinek na ogólnopolskich arenach.

- Jest to za każdym razem bardzo miła uroczystość. Za chwilę młodzi mieszkańcy, ci najlepsi z najlepszych, otrzymają listy gratulacyjne, którym komisja przyznała stypendia – przywitał gości burmistrz Daniel Rak. - Jest mi niezmiernie miło gościć – mam nadzieję – przyszła elitę Szczecinka. Największe gratulacje należą się dzisiejszym laureatom, ale także podziękować należy rodzicom oraz pedagogom, którzy przyczynili się do tego, że ci młodzi ludzie mogą odnosić sukcesy zarówno w nauce, jak i w dziedzinach pozaszkolnych. Życzyłbym sobie, żeby ta młodzież nie zwalniała tempa i żeby w kolejnych latach osiągała tak wysokie wyniki, jak dotychczas.

Oceny wniosków uczniów, studentów i sportowców ubiegających się o stypendium Burmistrza Miasta Szczecinka dokonała tradycyjnie Komisja Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Rady Miasta. W uroczystości wręczenia nagród wzięli udział laureaci, ich rodzice i nauczyciele.

Komisja pozytywnie zaopiniowała przyznanie stypendiów 18 osobom. Wśród nich znaleźli się uczniowie szkół podstawowych: Agata Rybak (SP 7), Michał Krzysztof Kowalczyk (SP 1), Michał Piszczek (ZS STO) oraz Hanna Skrobanek (ZS STO). Z pośród gimnazjalistów stypendia otrzymają: Michał Kotschy (ZS STO), Livia Karwatzki (Gimn. nr 3), Dawid Bogdanowicz (Gimn. przy PLO), Michał Krajewski (Gimn. przy PLO), Maksymilian Kundera (ZS STO) i Mikołaj Antoni Chabros (ZS STO). Wśród tegorocznych stypendystów znalazła się także uczennica szkoły ponadgimnazjalnej - Ani Minasyan z I LO. im. Ks. Elżbiety.

Ponadto stypendia artystyczne otrzymali - Julia Leśniewska (SAPiK) i Dawid Kotowicz (Szkoła Muzyczna im. O. Kolberga), a także sportowcy – Małgorzata Szabałowska (Miejski Klub Lekkoatletyczny) i Jakub Dąbrowski (Szczecinecki Klub Wakeboardowy „KABEL”) oraz studenci – Szymon Jakubiec (Politechnika Poznańska) i Teresa Otulak (Akademia Sztuki w Szczecinie). Wyróżnienie oraz nagrodę rzeczową otrzymał Jakub Brusiło z Prywatnego LO.

Tekst, foto: Marzena Góra