Najlepsi z najlepszych ze stypendiami burmistrza

• Tv
Miasto z Wizją / 16.11.2017 / Komentarze
Nagrody młodym mieszkańcom wręczył burmistrz Jerzy Hardie-Douglas oraz Tomasz Czuk, dyrektor KCUW

W czwartek, 16 listopada w szczecineckim ratuszu odbyła się coroczna uroczystość, na którą z pewnością czekało wiele młodych osób, ubiegających się o stypendia Burmistrza Miasta. Tego dnia poznaliśmy tych najzdolniejszych, którzy w minionym rok szkolnym udowodnili, że trud włożony w zdobywanie wiedzy i ciężka praca zawsze zostają zauważone. Burmistrz miasta po raz kolejny nagrodził tych, dla których nauka jest nie tylko obowiązkiem, ale też wielką przyjemnością. Nie zapomniano również o młodych artystach i sportowcach, którzy w ostatnim roku osiągnęli znaczące sukcesy w swoich dziedzinach, rozsławiając Szczecinek na ogólnopolskich arenach.

Oceny wniosków uczniów, studentów i sportowców ubiegających się o stypendium Burmistrza Miasta Szczecinka dokonała tradycyjnie Komisja Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Rady Miasta. W uroczystości wręczenia nagród wzięli udział laureaci, ich rodzice i nauczyciele.

Komisja pozytywnie zaopiniowała przyznanie stypendiów 18 osobom. Wśród nich znaleźli się uczniowie szkół podstawowych: Anna Horodyńska (SP 1), Wiktor Karkoszka (SP 1), Aleksandra Baranek (ZSS STO) i Hanna Skrobanek (ZSS STO). Z pośród gimnazjalistów stypendia otrzymają: Klaudia Mikosza (SP 6 – klasa gimnazjalna), Michał Dybowski (SP 6 – klasa gimnazjalna), Dawid Bogdanowicz (Gimn. przy PLO), Michał Krajewski (Gimn. przy PLO), Jakub Skrzyński (Gimn. przy PLO) i Kornelia Ksok (ZSS STO).Wśród tegorocznych stypendystów znalazły się także uczennice szkół ponadgimnazjalnych – Patrycja Markiewicz oraz Klaudia Stelmaszyńska (obie z I LO. im. Ks. Elżbiety).

Ponadto stypendia artystyczne otrzymali – Mateusz Markiewicz i Dawid Kotowicz. Obaj doskonalą swoje talenty w Szkole Muzycznej II stopnia (ich występy uświetniły także czwartkową uroczystość). Nagrody w postaci stypendiów za swoje osiągnięcia otrzymali także sportowcy – Dawid Czapiewski (Klub Sportów Walki) – Jakub Dąbrowski (Szczecinecki Klub Wakeboardowy „KABEL”) oraz studenci – Szymon Jakubiec (Politechnika Poznańska) i Agnieszka Wojtukiewicz (Uniwersytet Warszawski oraz SGH w Warszawie).

Tekst, zdjęcia, montaż: Marzena Góra