Nasi burmistrzowie w roli wolontariuszy WOŚP

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 20.01.2021 / Komentarze
Daniel Rak i Maciej Makselon dołączą w tym roku do kwestujących na ulicach Szczecinka

Każdego roku podczas kolejnych edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na ulicach wielu miast można spotkać tysiące wolontariuszy, którzy włączyli się w tę akcję, zbierając datki do puszek i wręczając w zamian za ofiarowaną pomoc symboliczne naklejki w kształcie serca. Do tej inicjatywy każdorazowy włączają się także mieszkańcy Szczecinka.

Nie inaczej będzie również i tym razem, podczas 29 kwesty, która odbędzie się 31 stycznia. Wówczas Wielka Orkiestra zagra pod hasłem: "Gramy z głową! Zbieramy dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy".

Jednak zbliżający się kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zdecydowanie będzie różnił się od tych z lat poprzednich. To za sprawą trwającego stanu zagrożenia epidemiologicznego. Aby uniknąć narażania mieszkańców na potencjalne ryzyko zarażenia organizatorzy postanowili w tym roku zrezygnować z tradycyjnej imprezy w kinie.

Tego dnia na ulicach będziemy mogli wciąż spotkać wolontariuszy i przekazać swój grosz do puszek. W tym roku na ulicach Szczecinka kwestować będzie pięćdziesiąt osób. Tym razem towarzyszyć im będą wyjątkowi pomocnicy.

31 stycznia w rolę wolontariuszy postanowili wcielić się także nasi burmistrzowie. Burmistrz Daniel Rak oraz wiceburmistrz Maciej Makselon dołączą do kwestujących. Będzie można ich spotkać m.in. w centrum miasta.

Przypomnijmy jednocześnie, że już teraz każdy z nas może przekazać swój datek do szczecineckiej wirtualnej skarbonki WOŚP. Można to zrobić TUTAJ. /zr/