Nasi tenisiści dali z siebie wszystko

• Aktualności
Miasto z Wizją / 17.05.2017 / Komentarze
W miniony weekend na szczecineckich kortach odbyły się dwa turnieje

W miniony weekend na szczecineckich kortach rozegrane zostały Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego Młodziczek i Młodzików w tenisie ziemnym. Początkowo spotkania planowano przeprowadzić „pod chmurką”, jednak z powodu lejących się z nieba strug deszczu, imprezę przeniesiono na korty kryte. Po zakończeniu turnieju nasi zawodnicy mogą pochwalić się sporymi sukcesami.

- W grze pojedynczej w meczu finałowym Maria Szymańska AT PROMASTERS Szczecin pokonała 6:1, 6:2 Adrianne Chyl Szczecineckie Towarzystwo Tenisowe. Trzecie miejsce zajęły Zuzanna Sędzik Goleniów i Olimpia Pęk AT PROMASTERS Szczecin – informuje Józef Szpakowski ze Szczecineckiego Towarzystwa Tenisowego. - W grze podwójnej w meczy finałowym para Maria Szymańska, Ada Chyl pokonały 6:4, 6:2 Olimpie Pęk i Zuzannę Sędzik. Trzecie miejsce zajęły Julia Nawara AT PROMASTERS Szczecin, Paulina Leśniewska, Ania Siegiert, Wiktoria Kopernatzka (wszystkie Szczecineckiego Towarzystwa Tenisowego ).

Z kolei wśród chłopców w grze pojedynczej w meczu finałowym zwyciężył Gabryś Łosiewicz (Szczecineckie Towarzystwo Tenisowe), który pokonał 6:1, 2:6, 6:3 Eryka Borkowskiego UKT Tenis PRO Koszalin. Trzecie miejsce zajęli Marcel Nawara At PROMASTERS Szczecin i Sebastian Rudnicki SKT Szczecin. W grze podwójnej w meczu finałowym para Eryk Borkowski, Mikołaj Jański AT PROMASTERS Szczecin pokonała 6:3, 6:3 Gabriela Łosiewicza i Gabriela Gryffina AT PROMASTERS Szczecin. Trzecie miejsce zajęli Marcel Nawara, Sebastian Rudnicki, Hubert Łosin i Marcin Czerniecki ( Obaj Szczecineckie Towarzystwo Tenisowe). Dodajmy, że przedsięwzięcie to zostało dofinansowane przez Urząd Marszałkowski w Szczecinie oraz Urząd Miasta w Szczecinku.

Jednocześnie w niedzielę, 14 maja rozegrany został tu także pierwszy turniej z cyklu „Tenis 10”. W ostatecznej klasyfikacji I miejsce zajął Nikodem Wolny. II miejsce wywalczył Mateusz Figiel, a na III miejscu uplasował się Oskar Raczyński.

Tekst: Marzena Góra