Nasi uczniowie przekazali chorym koleżankom ponad 22 tys. zł

Miasto z Wizją / 13.01.2017 / Komentarze
Szczecinecka młodzież, rezygnując z prezentów, mogła wesprzeć Narię i Weronikę w walce z nowotworami

Uczniowie Zespołu Szkół im. Jana III Sobieskiego niejednokrotnie udowadniali, że los innych nie jest im obojętny, zawsze intensywnie włączając się w pomoc innym i organizowane zarówno w placówce, jak i na terenie naszego miasta akcje charytatywne. Niektóre z nich doczekały się realizacji właśnie dzięki inicjatywie młodzieży. Teraz do długiej listy osób, którym udzielili wsparcia, mogą dopisać kolejna tego typu akcję.

„Pomagamy w walce o zdrowie, odpuszczając prezenty mikołajkowe” to kolejna z nich, zainicjowana właśnie przez uczniów z „Sobieskiego”, do udziału w której zaprosili również swoich kolegów i koleżanki z pozostałych placówek funkcjonujących na terenie miasta. Jej głównym założeniem było namówienie uczniów szczecineckich szkół do rezygnacji z tradycji kupowania sobie drobnych upominków mikołajkowych oraz przekazanie „zaoszczędzonych” w ten sposób środków na pomoc dwóm młodym mieszkankom Szczecinka – Narii Tomkowicz oraz Weroniki Masiuk, które toczą nierówną walkę z nowotworami.

Do akcji przyłączyli się także uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Noblistów Polskich, Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza, Prywatnego Liceum i Gimnazjum, Zespołu Szkół Społecznych STO, Zespołu Szkół nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej, klasy I tech-tuf w Zespole Szkół nr 2 im. księcia Warcisława IV oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego im. Jana Brzechwy.

Pomysł ten okazał się wyjątkowo trafny. Dzięki zebranym w ten sposób środkom organizatorzy akcji przekazali na leczenie Weroniki i Narii łączną kwotę 22 tys. 326 zł i 52 gr. Jak informują organizatorzy, suma ta została podzielona pomiędzy obie dziewczynki.

Tekst: Marzena Góra