Nasze szkoły wśród najlepszych w Polsce

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 12.01.2018 / Komentarze
Portal Perspektywy.pl opublikował coroczny ranking najlepszych liceów i techników

Każdego roku portal Perspektywy.pl przygotowuje Ogólnopolski Ranking Liceów Ogólnokształcących. Zestawienie sporządzane jest przede wszystkim na podstawie sukcesów oraz wyników, jakie każda ze szkół osiągnęła w roku minionym. Choć konkurencja była niemała, wśród wyróżnionych placówek znalazła się również jedna szczecinecka szkoła.

Twórcy tego prestiżowego rankingu, na którego wyniki każdego roku z niecierpliwością czekają wszyscy dyrektorzy szkół, w końcowym zestawieniu ujęli 500 liceów ogólnokształcących. Wśród tych najlepszych znalazło się I Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Elzbiety. Placówka uplasowała się na 417 pozycji.

Twórcy rankingu przygotowali także bardziej szczegółowe zestawienie na szczeblu wojewódzkim. W tej kategorii, uwzględniającej 25 najlepszych placówek z terenu woj. Zachodniopomorskiego I LO im. Ks. Elżbiety zajęło 12 pozycję.

Sukcesem może pochwalić się także jedno tutejsze technikum. W Rankingu Techników w ogólnopolskim zestawieniu Technikum Zawodowe nr 1 w ZS nr 1 im. KEN znalazło się na 143 pozycji wśród 500 wyróżnionych szkół. Warto wspomnieć, że chociażby w 2016 roku w tym samym rankingu uplasowało się ono na 278 miejscu. Z kolei na szczeblu wojewódzkim w tegorocznym zestawieniu placówka zajęła 6 miejsce.

Tekst: Marzena Góra
Zdjęcie: westlothian.gov.uk