Program Samorządowy - 16.03

• Tv
Miasto z Wizją / 16.03.2017 / Komentarze
Dziś naszym gościem jest burmistrz Jerzy Hardie-Douglas

Kilka dni temu w zaprzyjaźnionym mieście Bergen op Zoom gościła delegacja Urzędu Miasta i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Wszystko po to, aby na miejscu zapoznać się z zasadami funkcjonowania tzw. mieszkań wspomaganych. Burmistrza zapytaliśmy czy dom z mieszkaniami wspomaganymi może zostać wybudowany w Szczecinku?

W ratuszu trwają prace związane ze szczecineckim programem in vitro. W tegorocznym budżecie na ten cel przeznaczone zostało 100 tys. zł. Burmistrza zapytaliśmy, czy znane są już szczegółowe zasady podziału tych środków, kto będzie miał szansę na ich otrzymanie oraz ile wyniesie maksymalne dofinansowanie?

Nasz gość powiedział nam również o kolejnej uczcie dla szczecineckich melomanów, czyli przedstawieniu Met Opera w kinie "Wolność" - Idomeneusz, Król Krety, opery Wolfganga Amadeusa Mozarta.

Zapraszamy!

Rozmawiał: Sławomir Włodarczyk