"Makuszyński" ma nową szefową
- Aktualności

Pani Barbara Żeromska od 1 września będzie nową dyrektorką Przedszkola Publicznego im. Kornela Makuszyńskiego. Nominację potwierdzając powierzenie obowiązków wręczył pani Barbarze burmistrz Jerzy Hardie-Douglas.
Przypomnijmy, że w marcu ratusz ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora przedszkola publicznego, ale żadna ze startujących w nim kandydatek nie otrzymała bezwzględnej większości głosów komisji. Najbliżej była właśnie Barbara Żeromska, której kandydaturę poparło siedem osób przy siedmiu głosach wstrzymujących się.
W związku z tym burmistrz skorzystał z uprawnień przysługujących mu w kwestii powołania dyrektora i po zasięgnięciu opinii Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty powierzył to stanowisko pani Żeromskiej - na okres od 1 września 2017 roku do 31 sierpnia 2022 roku.
- Dziękuję za zaufanie. Zrobię wszystko, aby jak najlepiej wywiązywać się ze swoich nowych zadań – mówiła podczas odbierania nominacji nowa pani dyrektor.
Tekst: Sławomir Włodarczyk (na podstawie komunikatu Mateusza Ludewicza, rzecznika prasowego Urzędu Miasta).
Foto: Mateusz Ludewicz