Mieszkańcy chcą jeszcze bogatszej oferty wakacyjnych wydarzeń

Miasto z Wizją / 15.02.2020 / Komentarze
Które projekty Budżetu Obywatelskiego mają zapewnić nam tego lata znacznie więcej rozrywki?

W najbliższy poniedziałek, 3 lutego rozpocznie się głosowanie w ramach kolejnego, drugiego już szczecineckiego Budżetu Obywatelskiego. Pomysły mieszkańców odnośnie tego, na co w tym roku można spożytkować łączną pulę 800 tys. złotych były różnorodne. Od małych inwestycji i remontów, poprzez nieco większe przedsięwzięcia i inicjatywy dla szerszego grona mieszkańców, aż po duże projekty turystyczne i imprezy kulturalne dla szczecinecczan i przyjezdnych gości. Te ostatnie, jeśli zyskają poparcie mieszkańców, trafią do puli zadań Samorządowej Agencji Promocji i Kultury.

Każdego roku SAPiK dokłada starań, aby oferta wakacyjnych plenerowych wydarzeń oraz turystyczne „wabiki” były jak najciekawsze. Przed nami m.in. kolejne edycje hucznych obchodów Dnia Dziecka, a także Festiwalu Balonowego, Art Pikniku, festiwalu Materiafest oraz mniejszych i większych wydarzeń plenerowych. Jednak część mieszkańców chciałaby, aby oferta kulturalna była jeszcze bogatsza, czego wyraz dali dzieląc się swoimi pomysłami właśnie w ramach tegorocznego Budżetu Obywatelskiego. Które propozycje wpłyną na poszerzenie oferty wakacyjnych wydarzeń lub zachęcą turystów do odwiedzenia naszego miasta? O to zapytaliśmy Kamila Klimka, dyrektora Samorządowej Agencji Promocji i Kultury.

- Z dużą nadzieją i oczekiwaniami patrzymy na wyniki głosowania w tegorocznym budżecie obywatelskim, ponieważ decyzje mieszkańców wpłyną na działalność SAPiKu, zwłaszcza jeśli chodzi o ofertę kulturalna bądź też wartość promocyjną i atrakcyjność naszego miasta. Pojawiło się wiele projektów związanych z kulturą, które w przyszłości, jeżeli zostaną wybrane, będą realizowane wspólnie z nami. Mam tu na myśli chociażby projekt rozszerzenia formuły Art Pikniku, koncertu Materiafest, bądź też organizacja dużego rodzinnego pikniku na stadionie – mówi Kamil Klimek.

Jak przyznał nasz rozmówca, niektóre propozycje w ramach Budżetu Obywatelskiego, zaplanowane zostały ze sporym rozmachem. – Z dużą nadzieją i zaciekawieniem czekamy na reakcje mieszkańców na pomysły związane z organizacją koncertu Zenka Martyniuka i Kamila Bednarka. Chciałbym podkreślić, że to moja prywatna opinia, ale jako dyrektor SAPiKu uważam, że z tej oferty może skorzystać największa ilość mieszkańców i to jest temat godny uwagi. Wydaje mi się, że taki koncert bardzo urozmaici ofertę wakacyjnych wydarzeń plenerowych. Jeden z mieszkańców zgłosił także bardzo interesujący projekt dotyczący terenu przy zamku, mianowicie instalację multimedialnych fontann na jeziorze. Myślę, że mając tak atrakcyjny pomost i wyremontowany przepiękny zamek, to tego typu instalacje będą dodatkowym atutem promocyjnym naszego miasta – dodaje nasz rozmówca.

Przypomnijmy, że w trakcie głosowania każdy z mieszkańców może oddać łącznie pięć głosów na pięć wybranych przez siebie projektów. Dzięki temu wybierając te propozycje, które najbardziej przypadną szczecinecczanom do gustu, można z łatwością rozdzielić swoje głosy zarówno na te mniejsze, lokalne inwestycje i tym samym zmienić przestrzeń wokół siebie, jak i na duże projekty skierowane do szerokiego grona mieszkańców i przyjezdnych gości. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule „Budżet Obywatelski. Będziemy wybierać spośród 27 pomysłów”.

Tekst: Marzena Góra

Foto: Sławomir Włodarczyk