November Project Band i ogrom pozytywnej energii

• Tv
Miasto z Wizją / 14.09.2019 / Komentarze
Muzycy od pierwszych chwil zarażali publiczność dobrym humorem

Ci, którzy pomimo niezbyt sprzyjającej pogody pojawili się w piątek, 13 września w parku miejskim przy muszli koncertowej z całą pewnością nie żałowali. Tym bardziej, że już po kilku chwilach, kiedy na scenie pojawili się muzycy z November Project Band, niemal od razu rozgrzali publiczność, zapraszając wszystkich do wspólnej zabawy. Przed publicznością wystąpiła grupa dziesięciu muzyków, w tym sześciu z niepełnosprawnością. Tego dnia ich głównym celem było zarażenie nas mnóstwem pozytywnej energii i pokazanie, że swoją pasję można i warto rozwijać oraz realizować pomimo przeciwności. Trzeba przyznać, że to doskonale im się udało. Ogrom pozytywnych wibracji i energii, jaki przez kilkadziesiąt minut płynął ze sceny, trudno porównać z innymi koncertami odbywającymi się dotychczas w naszym mieście. Artyści udowodnili, że doskonale wiedzą, po co wychodzą na scenę i jak przekazać swoim słuchaczom ogrom dobrych emocji.

- Mówią o sobie „wszyscy jesteśmy specjalnej troski”, bo wszyscy troski wymagamy. I my się z tym zgadzamy. Członkowie zespołu i ich muzyka wymykają się stereotypowemu obrazowi niepełnosprawności – tak opisywali piątkowe wydarzenie organizatorzy koncertu. - Są wyjątkowi siłą i energią rewelacyjnej, profesjonalnie wykonanej muzyki. Niosą pozytywne przesłanie integracji optymistów. Przy nich nie da się ustać w miejscu.  Liderem November Project Band jest Paprodziad z zespołu  Łąki Łan.

Zanim jednak November Project band pojawił się na scenie, przed publicznością wystąpili nasi szczecineccy artyści oraz Przyjaciele Języka Migowego. Wydarzenie to było częścią projektu "Otwieramy Bramy " realizowanego przez Miasto Szczecinek i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Szczecinku w ramach Programu Osłonowego „Wspieranie jednostek samorządu terytorialnego w tworzeniu systemu przeciwdziałania przemocy w rodzinie" finansowane ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Tekst, zdjęcia, montaż: Marzena Góra